• شناسه خبر : 38516
  • تاریخ انتشار : 30 مهر 1399 - 01:59

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری اردبیل گفت: توسعه و نگهداری فضای سبز رسالت اصلی ما است.

 

 

شیخلووند

بهرام شیخلووند، در گفت‌وگو با خبرنگار شهرخوان افزود: اولویت برنامه‌های سازمان سیما منظر زیباسازی شهری، حفظ و ارتقای کیفی فضای سبز شهر است و توسعه و نگهداری فضای سبز رسالت اصلی ما است.

وی با اشاره به اینکه در کاشت نهال ها و درخچه ‌ها در سطح شهر با برنامه‌ریزی پیش می‌رویم، گفت: امسال مقرر شده بود ۴۰هزار اصله نهال و ۲۵۰هزار اصله از انواع درخچه در شهر کاشت شود که با همت و همکاری مسئولین و فضای سبز مناطق و با رهنمودهای شهردار توانستیم کاشت ۵۰درصد نهال ها و ۱۰۰درصد درخچه ها را محقق سازیم.

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری اردبیل بیان کرد: توسعه فضای سبز در سطح اردبیل بصورت متوازن انجام شده است و با توجه به همت شهرداری توانستیم سرانه فضای سبز را به ۸ متر مربع افزایش دهیم و امیدواریم با حمایت شهرداری بتوانیم سال به سال سرانه را توسعه دهیم.

شیخلووند با بیان اینکه ۸۰ درصد آبیاری‌ها شبکه‌ای است، گفت: بدلیل اینکه با کمبود آب روبرو هستیم به کاشت درخچه هایی که با اقلیم آب و هوایی اردبیل همخوانی دارد و آب کمتر استفاده می کند، اقدام کرده‌ایم.

وی با اشاره به وجود واحد تولیدات گل و گیاه سازمان در شهر گفت: در کل سطح شهر هر نوع گل فصلی که مشاهده می‌کنید تولیدات خود شهر است و با تلاش و همت کارکنان تولیدات و فضای سبز توانستیم تا کنون یک میلیون و ۲۰۰هزار بوته تولید کنیم و همچنین از امسال شروع به تولید درخچه کرده ایم که انشالله ادامه نیز خواهد داشت.

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری اردبیل با تاکید بر حراست از فضاهای سبز تصریح کرد: مردم در حفظ و نگهداری فضای سبز یاریگر ما باشند، گاها مشاهده شده که بعد از کاشت گل در میادین و جدول‌ها برخی ها گل‌های کاشته شده را برداشته و به چهره فضای سبز آسیب می رسانند و باعث ایجاد هزینه های مضاعف به شهر می شود که این کار اصلا درست نیست و تقاضا داریم مردم در حفظ و نگهداری فضای سبز شهر کوشا باشند.

شیخلووند به راه اندازی شعبه قطع اشجار در دادگاه اشاره کرد و گفت: این شعبه برای رسیدگی به قطع و هرس بدون اجازه شهرداری راه اندازی شده و ما نمیخواهیم پای مردم به چنین مکانهایی باز شود و از مردم عاجزانه درخواست داریم درختان را بدون مجوز هرس نکنند و چنانچه احساس کردند درختی برای آنها مزاحمتی ایجاد کرده به ما اطلاع دهند که اگر واقعا نیاز به هرس و یا قطع باشد در کمیته قطع اشجار به آن رسیدگی خواهد شد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up