• شناسه خبر : 38624
  • تاریخ انتشار : 01 آبان 1399 - 09:23

حجت‌الاسلام مهدی ستوده در مراسم گرامیداشت دهه وقف در اردبیل اظهار کرد: یکی از راه‌های توسعه فرهنگ وقف بهره‌گیری از ظرفیت خیرین و افراد نیکوکار…

مهدی ستوده

حجت‌الاسلام مهدی ستوده در مراسم گرامیداشت دهه وقف در اردبیل اظهار کرد: یکی از راه‌های توسعه فرهنگ وقف بهره‌گیری از ظرفیت خیرین و افراد نیکوکار در تقویت فرهنگ وقف است که به توسعه و گسترش این فرهنگ اصیل کمک می‌کند.

وی حمایت از موسسات و مجموعه‌های خیریه را در حوزه وقف یادآور شد و خاطرنشان کرد: تمامی تلاش ما بر این است تا از توانمندی این موسسا و تشکل‌های مردم نهاد در ترویج و توسعه فرهنگ وقف بیش از گذشته استفاده کنیم.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل اعتماد مردم را بزرگترین سرمایه اجتماعی در انجام کارهای خیرخواهانه توصیف کرد و گفت: باید ظرفیت‌های وقف را در راستای عمران و آبادانی بیشتر و همچنین بهبود شرایط اقتصادی و اجتماعی و همچنین اجرای برنامه‌های فرهنگی بکار گیریم.

ستوده تصریح کرد: با توجه به اینکه استان اردبیل استان مذهبی و دارای شاخصه‌های برجسته در حوزه معنوی است به همین دلیل امر وقف بیش از گذشته مورد توجه قرار گرفته و تلاش بر تقویت مولفه‌های ارزشمند در این حوزه است.

وی ادامه داد: شرایط وقف به گونه‌ای است که در یک مشارکت فراگیر و عمومی بسترها و زمینه‌های تقویت آن فراهم می‌آید که در استان اردبیل نیز با شرایط مساعدی که در گسترش این امر خداپسندانه شکل گرفته برنامه‌ریزی‌های اصولی و درست را شاهد هستیم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up