• شناسه خبر : 38652
  • تاریخ انتشار : 01 آبان 1399 - 01:02

مهدی جمالی‌نژاد اظهار داشت: تاکنون۹۲۴ پایگاه آتش‌نشانی روستایی در روستاهای کشور احداث و تجهیز شده که ۵۴ درصد آن مربوط به همین دوره است. وی…

پروژه عمرانی جاده

مهدی جمالی‌نژاد اظهار داشت: تاکنون۹۲۴ پایگاه آتش‌نشانی روستایی در روستاهای کشور احداث و تجهیز شده که ۵۴ درصد آن مربوط به همین دوره است.

وی اضافه کرد: از سال ۱۳۹۵ تاکنون اعتباری بالغ بر ۵۵۰ میلیارد ریال برای اجرای بیش از یک هزار و ۲۷۰ پروژه گردشگری به دهیاری‌های واجد شرایط مساعدت شده است.

رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور به استقرار سامانه جمع‌آوری پسماند در ۳۰ هزار روستای کشور اشاره کرد و گفت: ۸۰ درصد روستاهای دارای دهیاری تحت پوشش این سامانه هستند.

جمالی‌نژاد همچنین گفت: بیش از ۱۷ هزار دستگاه انواع ماشین‌آلات عمرانی و خدماتی از ابتدای تاسیس دهیاری‌ها به انها واگذار شده که این واگذاری در دولت یازدهم و دوازدهم ۳۵ درصد رشد داشته است.

وی همچنین از احداث هفت هزار و ۵۰۰ بوستان چند منظوره روستایی خبر داد و گفت: ۷۴ درصد این بوستانها در دولت همین دوره صورت گرفته است.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور همچنین به فعالیت ۲ هزار و ۸۸۵ دهیار زن در کشور اشاره کرد و گفت: حدود چهار هزار ناظر فنی و مسئول امور مالی دهیاری‌ها در روستاها مشغول به فعالیت هستند که یک هزار و ۳۰۰ نفر از آنها را زنان تحصیل کرده روستایی تشکیل می‌دهند.

رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با بیان اینکه سه هزار و ۷۰۰ دهیار در کشور وجود دارد، گفت: در تمام دوره‌های اجرایی کشور استخدام و تبدیل وضعیت دهیاران مورد بحث و بررسی قرار گرفته ولی استخدام آنها غیر قابل اجرا است زیرا دولت از عهده آن بر نمی‌آید.

وی با بیان اینکه دولت به دنبال چابک‌سازی است، افزود: دولت بدنبال واگذاری امور اجرایی به بخش خصوصی است و استخدام دهیاری‌ها مغایر با شعار دولت در کوچک‌سازی است.

معاون عمرانی وزیر کشور همچنین با اشاره به مشکلات موجود در شهرهای کشور گفت: شهرداری‌ها یک نهاد غیر دولتی است که با ایده و فکر جدید باید اداره شود و حمایت و مساعدت دولت چندان کارساز نخواهد بود، اداره شهر نیاز به فکر و ایده جدیدی دارد و شهرداران می‌توانند با جلب مشارکت مردمی امور را ساماندهی کرده و برمشکلات موجود فائق آیند.

جمالی نژاد در این راستا ایجاد مجموعه “خیران شهرساز” در شهر ها را ضروری دانست و گفت: خیران شهرساز اگر در شهر ها فعال شوند بسیاری از مشکلات برطرف می‌شود.

او تعدیل و تبدیل وضعیت نیروی انسانی، پسماند، کمبود ماشین الات، تامین قیر، حمل و نقل عمومی را از مشکلات موجود همه شهرداری‌ها عنوان کرد و گفت: با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و شکل‌گیری خیران شهرساز می‌توان این مشکلات را برطرف کرد.

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با اشاره به مصوبه هیات وزیران در زمینه افزایش حقوق کارکنان شهرداری‌ها و شهرداران افزود: نیروی انسانی در شهرداری‌ها عامل اصلی و تاثیرگذار در توسعه، اداره مطلوب شهر، پاسخ به انتظارات مردم و تامین درآمدهای پایدار محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه یکی از موارد مهم و اساسی در این عرصه، ترمیم حقوق و مزایای کارکنان شهرداری‌ها بود، افزود: با اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری، افزایش‌هایی که برای حقوق و مزایای کارکنان دستگاه‌های دولتی از سال ۸۸ به بعد صورت پذیرفته، برای کارکنان شهرداری‌ها لحاط نشده و آنها از این مزایا بهره مند نشده‌اند.

جمالی نژاد اظهار کرد: از این رو با پیگیری‌های مکرر وزارت کشور و سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در سال‌های ۹۷ و ۹۸ دو پیشنهاد اصلاح آئین نامه حقوق و مزایای شهرداران و اصلاح فوق العاده جذب و بهبود حقوق و مزایای کارکنان شهرداری‌ها تقدیم دولت شد.

وی ادامه داد: دولت در سال ۹۸ با افزایش ۳۰ درصدی فوق العاده جذب شهرداران و کارکنان شهرداری‌ها موافقت کرد ولی با توجه به بررسی‌های به عمل آمده مشخص شد که با افزایش حقوق کارکنان دستگاه‌های دولتی مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری، شکاف میان حقوق و مزایای کارکنان شهرداری‌ها و دستگاه‌های دولتی دوباره افزایش یافته اسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up