• شناسه خبر : 38669
  • تاریخ انتشار : 01 آبان 1399 - 08:44

شهردار مشگین شهر می گوید: به‌دلیل وضعیت نامناسب اقتصادی شهرداری‌ها و عدم تامین به موقع مطالبات، پیمانکاران رغبتی برای مشارکت و همکاری با شهرداری‌ها ندارند.

رحمت انوری آذر

 

رحمت انوری آذر جلسه‌ای که با حضور شهرداران استان اردبیل و معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور  برگزار شد، گفت: با توجه به وضعیت موجود، نفس شهرداری‌ها به شماره افتاده است و عدم تخصیص اعتبارات کافی برای انجام امور عمرانی و خدماتی بار سنگینی را بر دوش شهرداری‌ها گذاشته است.

وی افزود: کاهش تدریجی نیروهای انسانی و نیاز به تبدیل وضعیت نیروهای شهرداری، از دیگر مشکلات کنونی شهرداری‌ها است و شیوع ویروس کرونا نیز مشکلات اقتصادی را دو چندان کرده است و این در حالی است که کمکی از سوی مراجع ذی‌ربط به شهرداری‌ها انجام نمی‌شود.

شهردار مشگین‌شهر تصریح کرد: تحریم‌های ظالمانه و عدم دسترسی به قطعات ماشین‌آلات که باعث افزایش بی‌رویه قیمت این قطعات شده و در پی آن به دلیل فرسودگی ماشین‌آلات، بهره‌وری این تجهیزات پایین آمده و علاوه بر آن مشکلات و آلایندگی زیست محیطی دیگری نیز بر جای می‌گذارد و امیدواریم که در این خصوص اقداماتی از سوی مسؤولان برای یاری‌رسانی به شهرداری‌ها انجام گیرد.

انوری اظهار کرد: برون‌سپاری که قسمت قابل توجهی از اقدامات شهرداری را در اختیار دارد، به‌دلیل وضعیت نامناسب اقتصادی شهرداری‌ها و عدم تامین به موقع مطالبات پیمانکاران به مشکل برخورده است و پیمانکاران رغبتی برای مشارکت و همکاری با شهرداری‌ها ندارند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up