• شناسه خبر : 38720
  • تاریخ انتشار : 02 آبان 1399 - 01:07

شهردار اردبیل گفت: تعیین تکلیف نیروهای شرکتی به عنوان دغدغه اصلی شهرداری ها باید مورد توجه قرار گیرد.

حمید لطف اللهیان
به گزارش شهرخوان، حمید لطف اللهیان در همایش شهرداران که با حضور معاون عمرانی وزیر کشور در استانداری اردبیل برگزار شد، اظهار کرد: شهرداری ها به عنوان یک نهاد عمومی و مردمی با تمام توان در کنار توسعه و عمران فعالیت های فرهنگی و بهداشتی را در شرایط کرونا انجام داده و بعد از پزشکان و پرستاران، نیروهای خدوم شهرداری در خط مقدم مقابله با بیماری کرونا قرار داشتند.

وی تصریح کرد: توسعه جهشی در حوزه های مختلف نیازمند حمایت های مالی و همچنین کمک های راهگشا از سوی سازمان شهرداری ها و دهیاری هاست که امیدواریم این مجموعه شهرداری های استان را در ارائه خدمات مطلوب تر به شهروندان و ایجاد حس امیدواری و آرامش در بین آنها کمک کند.
شهردار اردبیل تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی را بسیار حیاتی برشمرد و خاطر نشان کرد: این تبدیل وضعیت به شهرداری ها فرصت می دهد تا ازتوان این نیروها بیش از گذشته استفاده کرده و خلا به وجود آمده به دنبال بازنشستگی نیروها را جبران کند.

لطف اللهیان به افزایش حقوق کارکنان و کارگران شهرداری در دو مرحله در سال گذشته و امسال اشاره کرد و افزود: امیدواریم با جذب نیروهای کارآمد در بدنه شهرداری و همچنین تعیین تکلیف نیروهای شرکتی و قراردادی فضای موثر در پیشبرد امور و همچنین ثبات فکری برای نیروها فراهم آید.

وی اضافه کرد: خود شهرداران در برخی از مناطق با دغدغه استخدام و پایداری شغل روبه رو هستند که انتظار می رود وزارت کشور تکلیف استخدام شهرداران را تعیین کرده و بیش از گذشته به امیدواری و امیدبخشی این مجموعه در انجام مأموریت و مسئولیت کمک کند.

لطف اللهیان در بخش دیگری از سخنان خود ادامه داد: ما در حوزه حمل و نقل عمومی و نوسازی ناوگان با مشکلاتی روبه رو هستیم که و در شرایط کرونا صاحبان ناوگان عمومی اعم از تاکسی و اتوبوس دچار ضرور و زیان شدند که انتظار می رود به نوعی این ضرر و زیان جبران شود.

وی به ضرورت بررسی لایحه درآمد پایدار شهرداری ها در دولت و مجلس اشاره کرد و گفت: باید هر چه سریعتر این لایحه تقدیم مجلس شده تا با همکاری نمایندگان شاهد اجرای این لایحه و افزایش توان مالی شهرداری ها در اجرای پروژه ها باشیم.

لطف اللهیان ورود دیوان محاسبات را در نظارت بر هزینه کرد اعتبارات دولتی قانونی اعلام کرد و ادامه داد: در کنار این امر گاه دیوان محاسبات به سایر عملکرد شهرداری ها ورود پیدا می کند در حالی که طبق قانون و فرآیند موثر این کار نباید انجام شود.

وی تجهیز ایستگاه های آتش نشانی را به امکانات و ماشین آلات جدید، نیرو و شرایط کالبدی مناسب یادآور شد و تصریح کرد: امیدواریم خواسته و مطالبه به حق شهرداران در مناطق مختلف استان از مجموعه وزارت کشور و معاونت عمرانی مورد توجه قرار گرفته و در این زمینه حرکت مفیدی انجام شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up