• شناسه خبر : 38798
  • تاریخ انتشار : 30 تیر 1401 - 04:14

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: برای توسعه بزرگراه‌های استان ۱۸ هزار میلیارد تومان منابع نیاز است که در مناطق مختلف استان احداث این بزرگراه‌ها را با کیفیت مناسب شاهد هستیم.

۱۸ هزار میلیارد برای تکمیل بزرگراهای استان اردبیل لازم است

محبوب حیدری در نشت خبری گفت:‌ در حال حاضر هر کیلومتر احداث بزرگراه در مسیرهای مسطح و دشت ۲۵ میلیارد تومان و با پل‌های خاص و تونل‌ها هر کیلومتر ۱۸۰ تا ۲۰۰ میلیارد تومان هزینه بر می‌دارد و قطعا توسعه بزرگراه‌ها به تأمین منابع مالی سنگین نیاز دارد.

وی افزود: اواخر سال گذشته ۲ محور استان شامل سربند و مشگین‌شهر و محور سه راهی رضی – امیرکندی، گرمی به بیله‌سوار از ردیف ملی برخوردار شدند تا شاهد اجرایی شدن این پروژه‌ها با ردیف ملی باشیم.

حیدری اضافه کرد: تمام راه‌های شریانی استان از ردیف اعتباری ملی برخوردار است و سعی ما بر این است تا سرعت اجرای این پروژه‌ها را با کیفیت و مطلوبیت خاص شاهد باشیم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل افزود: بخش‌هایی از مسیرهای ارتباطی اردبیل – مشگین شهر، رضی – امیرکندی و اردبیل – سرچم جزو ۵۲ کیلومتر بزرگراه قابل افتتاح و بهره‌برداری استان است.

حیدری افزود: هر سال ۶۰ کیلومتر و تا پنج سال آینده در مجموع ۳۰۰ کیلومتر بزرگراه با هدف ایمن سازی راه‌های اصلی در استان اردبیل احداث می‌شود.

وی با بیان اینکه برای توسعه بزرگراه‌ها از ظرفیت ماده ۵۶ بودجه و فاینانس بانکی استفاده شده است، گفت: با همکاری بانک مسکن اعتبار پروژه جاده کلور – درام خلخال و با همکاری بانک صادرات اعتبار مورد نیاز پروژه بزرگراه اردبیل – سرچم تامین شده است.

جاده بزرگراه



دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up