• شناسه خبر : 38821
  • تاریخ انتشار : 03 آبان 1399 - 10:36

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: اتمام و تکمیل بموقع این پروژه در اولویت دولت است و سعی می‌شود در موعد مقرر به بهره‌برداری برسد.

راه آهن

 

داود شایقی افزود: عملیات اجرایی راه آهن اردبیل- میانه شتاب گرفته و تا پایان دولت به بهره برداری می‌رسد.

وی اضافه کرد: دولت اعتبار لازم برای این پروژه اختصاص داده و بقیه اعتبارات مورد نیاز هم از طریق فاینانس بانک ملی قابل تامین است.

شایقی گفت:‌ در سه سال اخیر ۱۰هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال از طریق منابع بانک و هشت هزار میلیارد ریال نیز از طریق منابع ملی اختصاص یافته است.

وی با اشاره به اعتبار اختصاص یافته به راه‌های اصلی استان اردبیل افزود: اعتبارات خوبی برای راه‌های اصلی این استان اختصاص داده شده بطوریکه برای چهار خطه شدن راه‌ها ردیف اعتباری ویژه ای اختصاص یافته است.

شایقی اضافه کرد: برای چهار خطه شدن مسیر اردبیل – سرچم یک هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته که در صورت تحقق شاهد تسریع پروژه در این مسیر خواهیم بود.

وی ادامه داد: از محل سفر رئیس جمهوری، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه هم بیش از ۱۲هزار میلیارد ریال اعتبار برای توسعه راه‌ها تخصیص می یابد .

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل تدوین سند توسعه استان را یادآور شد و گفت: تا پایان برنامه ششم توسعه، سند توسعه و اشتغال ۶۰۰ روستای استان اردبیل تدوین می‌شود.

وی گفت: طرح توسعه و اشتغال ۶۴۵ روستای بالای ۴۰ خانوار استان در مدت پنج سال انجام می‌شود که با گذشت سه سال برای ۳۷۵ روستای استان این برنامه تهیه و تدوین شده و در ۲ سال آینده نیز این مطالعات همچنان ادامه دارد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up