• شناسه خبر : 38825
  • تاریخ انتشار : 03 آبان 1399 - 10:14

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: امکانات و تجهیزات بهداشتی و درمانی به طور یکسان در تمامی شهرستان‌های استان توزیع می‌شود.

دندانپزشک

محمدرضا رضایی‌بنا اظهار داشت: در راستای توجه به زیرساختها و تامین امکانات و نیروی انسانی مورد نیاز شهرستانهای استان و رفع نیازمندیهای بهداشتی و درمانی مردم مناطق مختلف استان، امکانات و تجهیزات بهداشتی و درمانی بطور یکسان در تمامی شهرستان‌های استان و با توجه به شاخص‌های ابلاغی توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به استناد سطح‌بندی خدمات بهداشتی درمانی توزیع شده و در برخی موارد فراتر از سطح بندی براساس نیاز و شرایط خاص شهرستانها اقدام شده است.

وی بیان کرد: در این شهرستان نیز متناسب با شرایط موجود و براساس توزیع وزارتی، نیروی انسانی و تجهیزات پزشکی مطابق با معیارها و شاخص های جمعیتی در نظر گرفته شده، به طوری که طی هفته‌های گذشته ۴ تخت با تمامی امکانات و تجهیزات بخش‌های ویژه شامل ونتیلاتور، تخت ویژه، مانیتور علائم حیاتی به تخت های ICU بیمارستان ولیعصر(عج) مشگین‌شهر اضافه شده و برآورد ریالی تجهیزات پزشکی تحویلی به این بیمارستان در شش ماهه اول سال ۹۹ در حدود ۳۷ میلیارد ریال است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، ارزش ریالی تجهیزات پزشکی تحویلی به بیمارستان ولیعصر (عج) مشگین شهر در نیمه دوم سال ۹۸ را بیش از ۴۳ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: دستگاه های دیالیز، ونتیلاتور پرتابل و بزرگسالان و ژنراتور سی تی اسکن از جمله تجهیزاتی هستند که در نیمه دوم سال ۹۸ در اختیار این مرکز درمانی قرار گرفته است. همچنین خرید دستگاه سی تی اسکن قطعی شده که در ماههای آینده پس از طی مراحل قانونی تحویل و در اختیار بیمارستان قرار می‌گیرد.

رضایی‌بنا با اشاره به اینکه تقسیم و توزیع نیروهای پزشک متخصص براساس شاخص‌های معین وزارتی انجام می‌شود، گفت: در تمامی شهرستان‌های استان، توزیع پزشکان متخصص براساس نیاز و توزیع وزارت بهداشت انجام می‌یابد و در خصوص پزشک متخصص عفونی در شهرستان مشگین‌شهر و با توجه به اتمام تعهد خدمتی ایشان در مهرماه، مکاتبات و پیگیری های لازم با وزارت انجام شده که اولین پزشک متخصص عفونی به محض اعلام توسط وزارت بهداشت، در خدمت مردم شریف شهرستان خواهد بود.

وی با اشاره به روند درمان بیماران کرونایی براساس پروتکل‌های مربوطه تصریح کرد: لزوما همه بیماران کرونا توسط پزشکان متخصص عفونی ویزیت نم‌ شوند و در اردبیل و شهرهای دیگر، درمان این بیماران توسط متخصص داخلی نیز انجام می‌شود و تفاوتی در مراقبت و درمان لازم برای بیماران کرونایی وجود ندارد و نبود پزشک متخصص عفونی در شهرستان مشگین شهر، مانع و مشکل خاصی از بابت ویزیت و درمان بیماران ایجاد نکرده، بطوری که هم اکنون چهار پزشک متخصص داخلی به صورت تمام وقت و یک پزشک متخصص داخلی بصورت پاره وقت در امر درمان بیماران کرونایی مداخله می‌کنند.

وی در خصوص تامین متخصص عفونی شهرستان مشگین شهر تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، پیگیری های مستمر و جدی را جهت تامین پزشک متخصص عفونی در دستور کار قرار داده و به محض معرفی و توزیع وزارتی در اولین‌ فرصت، اقدامات لازم را بعمل خواهد آورد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up