• شناسه خبر : 38831
  • تاریخ انتشار : 03 آبان 1399 - 11:10

معاون مهندسی و ساخت راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: بزرگراه پارس‌آباد به سربند به طول ۲۰ کیلومتر سال آینده تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد.

جاده بزرگراه

علی یوسف‌زاده اظهار کرد: کلیه محورهای مواصلاتی استان اردبیل نیاز به توسعه و تبدیل به بزرگراه دارد که ما بر همین اساس مطالعه تمام راه‌های استان را در دستور کار قرار دادیم تا ارتقا این محورها را به بزرگراه در سال‌های آینده شاهد باشیم.

وی تصریح کرد: ۳۵۰ کیلومتر از راه‌های استان اردبیل به ویژه شمال و جنوب استان مورد مطالعه قرار گرفته تا عملیات توسعه بزرگراه در این مسیرها به انجام برسد.

معاون راه و شهرسازی استان اردبیل یکی از محورهای پرتردد استان را پارس‌آباد تا سه راهی مشگین‌شهر به طول ۱۵۷ کیلومتر اعلام کرد و گفت: ‌در این مسیر ۲۰ کیلومتر در محدوده پارس‌آباد تا سربند در اولویت اجرا قرار گرفته که ما سعی کردیم در قالب دو قطعه ۱۰ کیلومتری این پروژه را به پیمانکاران واگذار کنیم.

یوسف‌زاده افزود: به دلیل کم‌ کاری پیمانکار قطعه اول، مجبور شدیم تا او را از ادامه اجرای این پروژه کنار بگذاریم ولی پیمانکار قطعه دوم با سرعت پروژه را به پیش می‌برد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: با برگزاری مناقصه پیمانکار جدید برای قطعه اول به طول ۱۰ کیلومتر در مسیر پارس‌آباد به سربند انجام شده و انتظار می‌رود این ۲۰ کیلومتر در سال آینده تکمیل و آماده بهره‌برداری شود.

یوسف‌زاده اضافه کرد: ادامه این مسیر به طول ۱۳۷ کیلومتر در اولویت اجرا قرار دارد که علی‌رغم نداشتن پیوست بودجه سعی کردیم مطالعات آن را به اتمام برسانیم و در سه قطعه مشخص پروژه به پیمانکاران واگذار شود.

وی ادامه داد: ‌سال آینده قطعه اول این مسیر از سربند به مشگین‌شهر به طول ۴۰ کیلومتر اجرایی خواهد شد و در ادامه این مسیر نیز با اولویت کارهای عمرانی و اجرایی سرعت بیشتری خواهد گرفت.

یوسف‌زاده با بیان اینکه در شمال استان ساختمان دولتی بزرگ و با اهمیتی در حال اجرا نیست، گفت: ‌با تحویل بیمارستان پارس‌آباد تنها تعداد محدود پروژه در حد ساختمان‌های اداری نظیر کتابخانه، اداره مالیات و همچنین مجتمع‌های فرهنگی و هنری در دست اجرا داریم که آنها را نیز به سرعت تکمیل و آماده بهره‌برداری خواهیم کرد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up