• شناسه خبر : 38835
  • تاریخ انتشار : 03 آبان 1399 - 12:42

معاون حمل ونقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل از کاهش ۴۰ درصدی جابجایی مسافر در استان اردبیل خبر داد.

 

مسافر ترمینال

رضا شیرین زاده در بازدید از پایانه مسافربری شهرستان گرمی گفت: این میزان جابجایی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که یک میلیون و ۲۲۳ هزار نفر مسافر بود ۴۰ درصد کاهش نشان می‌دهد.

او با بیان اینکه این میزان جابه جایی مسافر در قالب ۱۴۳ هزار و ۸۷۶ مورد سفر انجام شده است تصریح کرد: در تعداد سفر نیز نسبت به ۷ ماهه نخست سال گذشته که ۱۷۱ هزار و ۵۶۴ سفر بود امسال با کاهش ۱۶ درصدی روبرو هستیم.

معاون حمل ونقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل فعالیت ۵۴ شرکت مسافری را در استان اردبیل یاد آور شد و اظهار کرد: از این تعداد مسافر ۲۰۴ هزار و ۱۶ نفر با وسیله نقلیه اتوبوس، ۵۷ هزار و ۶۶۳ نفر با مینی بوس و ۲۳۳ هزار و ۳۱ نفر نیز از طریق ناوگان سواری جابه جا شده اند.

شیرین زاده همچنین از فعالیت هزار و ۱۱۰ دستگاه ناوگان مسافری در استان اردبیل خبر داد و بیان کرد: ۲ هزار و ۶۰۰ راننده در بخش مسافر در حال خدمات رسانی به مردم هستند.

وی بر جلوگیری و مقابله با دلالی و جارچی گری، ایجاد آرامش و امنیت برای مسافران با تعامل بین دستگاه‌های موجود در ترمینال ها، دسترسی سریع مسافران به خدمات حمل و نقلی، نظارت و بازدید مستمر از خدمات رسانی شرکت‌های حمل و نقل و احقاق حقوق عامه مردم و مسافران تاکید کرد و از مردم و مسافران خواست هرگونه شکایت خود از عملکرد شرکت‌ها و رانندگان را به اداره کل راهداری اطلاع دهند تا در کمیسیون‌های مربوطه به تخلف شرکت و رانندگان رسیدگی شود.

معاون حمل ونقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل با اشاره به رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در حوزه حمل و نقل مسافر بیان کرد: در جهت مبارزه با شیوع ویروس کرونا ناوگان‌های حمل و نقل عمومی و ترمینال‌ها بطور مرتب درحال ضدعفونی و گندزدایی است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up