• شناسه خبر : 38839
  • تاریخ انتشار : 03 آبان 1399 - 12:35

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل از ارتقای ایمنی محور‌ها و خط کشی بیش از هزار کیلومتر از محور‌های استان خبر داد.

 

جاده بزرگراه

علی صبحی در بازدید از عملیات خط کشی محور‌های مواصلاتی شهرستان بیله سوار، هدف از خط کشی راه ‌ها را منظم کردن حرکت وسایل نقلیه، ارتقای ایمنی عبور و مرور، آگاهی دادن به استفاده کنندگان از راه و راهنمایی آنان عنوان کرد.

وی ارتقای ایمنی محور‌ها و خط کشی هزار و ۱۰۰ کیلومتر از محور‌های استان را از برنامه‌ های اصلی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ‌ای استان اردبیل دانست و افزود: در ۷ ماه گذشته رنگ آمیزی ۱۶ هزار و ۸۰۰ عدد پایه تابلو و علائم و حدود ۵ هزار عدد بازتاب چشم گربه ‌ای در محور‌های استان تهیه و نصب شده است.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل از مونتاژ، اصلاح، تهیه و نصب هزارو ۶۴۰ مترمربع تابلوهای الزامی و انتظامی راهها، شستشوی ۹ هزارو ۵۰۰ علائم، اصلاح و رنگ آمیزی ۳ هزار و ۵۰۰ متر طول سرعت کاه آسفالتی خبر داد.

صبحی تصریح کرد: در راستای ایمن سازی حاشیه راه‌ها ۹۳۸ کیلومتر حریم راه تسطیح، ۹ هزار و ۸۰۰ متر طول شیب شیروانی راه‌ ها اصلاح و بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ شاخه گاردریل در جاده‌های استان تعمیر شده است.

وی اقدامات مستمر راهداران سخت کوش سبلان در نگهداری و حراست از راه ‌ها را عنوان کرد و گفت: در مدت یاد شده تهیه، نصب، تعمیر و اصلاح ۶۵۵ متر مربع تابلو‌های اطلاعاتی راهها، نصب هزار و ۸۵۰ متر حفاظ در پرتگاهها، آبرو‌ها و رفوژ میانی و هم چنین رنگ آمیزی ۱۶ هزارو ۸۰۰ عدد پایه تابلو و علائم محور‌های مواصلاتی استان اردبیل انجام شده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up