• شناسه خبر : 38854
  • تاریخ انتشار : 03 آبان 1399 - 01:21

مرتضی قاطع با بیان اینکه ۱۵۰ ورزشکار قایقران در نقاط مختلف استان اردبیل فعالیت می کنند، اظهار داشت: تعداد ورزشکاران خانم فعال در این رشته…

ساحل دریا

مرتضی قاطع با بیان اینکه ۱۵۰ ورزشکار قایقران در نقاط مختلف استان اردبیل فعالیت می کنند، اظهار داشت: تعداد ورزشکاران خانم فعال در این رشته ورزشی بیشتر از آقایان است.

وی با اشاره به فعالیت هیات قایقرانی در چهار شهرستان اردبیل، گرمی، پارس‌آباد و مشگین‌شهر، افزود: فعالیت در این رشته ورزشی بستگی به شرایط آبی هر منطقه دارد و می‌توان در سایر شهرستان‌هایی که دارای سدهای آبی هستند، قایقرانی را فعال کرد.

رییس هیات قایقرانی استان اردبیل به فعالیت این رشته آبی در شرایط کرونایی اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه فعالیت‌های رشته قایقرانی در محیط های باز انجام می‌شود، از اردیبهشت ماه سالجاری، پس از صدور مجوز شروع فعالیت از سوی ستاد ملی کرونا، ورزشکاران استان نیز تمرینات خود را با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی شروع کردند.

قاطع با بیان اینکه اردبیل بر اساس اعلام فدراسیون قایقرانی در رتبه نهم کشوری قرار داد، ابراز داشت: امیدواریم امسال با حمایت‌های اداره کل ورزش و جوانان و تلاش ورزشکاران، استان اردبیل جزو پنج هیات برتر کشور باشد.

وی با اشاره به استعدادهای زیاد رشته ورزشی قایقرانی در اردبیل، افزود: سال گذشته برای اولین بار در بخش استعدادهای زیر ۱۶ سال کشور، قایقرانان این استان موفق به کسب رتبه اول کشوری شدند و امسال نیز استان اردبیل در رشته رویینگ برای اولین بار در مسابقات لیگ کشوری شرکت می کند.
رئیس هیات قایقرانی استان اردبیل تصریح کرد: با راه‌اندازی پایگاه قایقرانی در دریاچه شورابیل اردبیل، این استان به یکی از قطب‌های رشته ورزشی قایقرانی در کشور تبدیل خواهد شد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up