• شناسه خبر : 38900
  • تاریخ انتشار : 04 آبان 1399 - 08:28

استاندار اردبیل گفت: براساس هماهنگی و برنامه ریزی ستاد کرونا با توجه به وضعیت شیوع بیماری کرونا در سطح استان اردبیل تا اطلاع ثانوی فعالیت غیر حضوری مدارس مناطق مختلف استان اردبیل تداوم خواهد یافت.

 

دانش آموز مدرسه

اکبر بهنامجو در جلسه ستاد کرونا استان اردبیل اظهار داشت: به منظور برنامه‌ریزی دقیق آموزش و پرورش باید آمار کلی از وضعیت فعلی مدارس و دانش آموزان در سطح شهرها و مناطق روستایی استان اردبیل را احصا کند به طوری که تاکنون ۹ مورد مثبت در سن دانش آموزی در استان داشته‌ایم.

وی از تداوم فعالیت غیر حضوری دانش آموزان مدارس استان اردبیل تا اطلاع ثانوی خبر داد و افزود: براساس هماهنگی و برنامه ریزی ستاد کرونا با توجه به وضعیت شیوع بیماری کرونا در سطح استان اردبیل تا اطلاع ثانوی فعالیت غیر حضوری مدارس مناطق مختلف استان اردبیل در شبکه شاد تداوم خواهد یافت اما در خصوص دانش آموزان کلاس اول ابتدایی نیز در هفته ۲ روز و در هر روز ۲ ساعت به منظور رفع اشکال کلاس حضور خواهد بود.

بهنامجو با تاکید بر ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اماکن عمومی تصریح کرد: در حال حاضر وضعیت شیوع بیماری کرونا در اکثر شهرهای استان اردبیل همچنان قرمز است و باید با توجه به شرایط فعلی نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی حساسیت بیشتری داشته باشیم چراکه سلامت و بهداشت مردم از مهم‌ترین اولویت‌ها است.

استاندار اردبیل با بیان اینکه تالارها و رستوران‌ها با نظارت جدی بازگشایی می شوند تصریح کرد: با توجه به محدودیت مکان در منازل برگزاری هرگونه مراسمات به ویژه عروسی در شهرها و روستاهای استان ممنوع بوده و با بازگشایی تالارها و رستوران‌ها باید با نظارت جدی از سوی دستگاه های اجرایی با ظرفیت حداکثر ۳۰ درصد این مراسمات در آن برگزار شود.

وی با اشاره به نحوه فعالیت رستوران‌ها و قهوه خانه ها در استان اردبیل اظهار کرد: باید شهرداری ها و سایر دستگاه های اجرایی مربوطه باید به حساسیت و خطرات موجود توجه داشته و با اقدامات آموزشی از جمله نصب بنر نسبت به پیشگیری از شیوع بیماری ویروسی در اماکن عمومی نظیر نانوایی‌ها، ایستگاه های حمل و نقل عمومی، تاکسی‌ها و مطب ها اقدام کند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up