• شناسه خبر : 38914
  • تاریخ انتشار : 04 آبان 1399 - 09:51

سیدغنی نظری ‌در جلسه بررسی مسائل و مشکلات عشایر شهرستان خلخال اظهار داشت: در راستای رسیدگی به وضعیت جمعیت عشایری درصدد اجرای برنامه‌های اساسی هستیم…

گوسفند عشایر

سیدغنی نظری ‌در جلسه بررسی مسائل و مشکلات عشایر شهرستان خلخال اظهار داشت: در راستای رسیدگی به وضعیت جمعیت عشایری درصدد اجرای برنامه‌های اساسی هستیم و این مسئله با در نظر گرفتن خواسته‌ها و مطالبات آنان در نظر گرفته می‌شود.

وی با اشاره به این که نیاز عشایر به پزشک در زمان ییلاقات بسیار حائز اهمیت است بیان کرد: با توجه به این موضوع، به مجلس پیشنهادی را ارائه کرده تا بتوانیم مشکلات عشایران را هر چه سریع‌تر برطرف کنیم و در این زمینه به شکل موفق عمل کنیم.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس گفت: یکی از مشکلات این قشرعدم پرداخت مطالبه بیمه عشایر است که در این زمینه نیز باید هر چه سریع‌تر خسارات مربوطه توسط صندوق بیمه محصولات کشاورزی پرداخته شود و در این زمینه پیگیری‌های لازم مبنای کار است.

نظری ادامه داد: ۵۰ درصد حق بیمه دام توسط دولت تأمین می‌شود اما در راستای پرداخت خسارت‌های وارد شده به این قشر آن طور که باید عمل نمی‌شود که نیاز است در این زمینه عشایر استان به شکل مناسب و اساسی ورود پیدا کرده و مشکلات مربوطه را به حدأقل برساند.

وی اظهار کرد: اهمیت به توزیع نهاده‌های دامی به شکل عادلانه و مستمر در مناطق عشایرنشین استان یکی از موارد حائز اهمیت و اساسی است که درصدد هستیم به صورت مساوی نهاده‌های دامی یارانه‌دار را توزیع کرده و مشکلات مربوطه را در این زمینه برطرف کنیم.

نماینده مردم خلخال وکوثر در مجلس افزود: از دیگر مشکلات اساسی عشایر مشکل کمبود آب و نیز نامناسب بودن راه‌های آنان است که در این زمینه نیز باید حمایت‌های لازم برای بهبود وضعیت موجود و نیز حل مشکلات مربوطه مبنای کار قرار گیرد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up