• شناسه خبر : 38946
  • تاریخ انتشار : 04 آبان 1399 - 10:12

حسین قدیمی در جمع خبرنگاران با اشاره به جزئیات اجرای طرح «برق امید» اظهار کرد: هدف طرح امید فرهنگ‌سازی و تغییر نگرش و باور مصرف‌کنندگان…

برق

حسین قدیمی در جمع خبرنگاران با اشاره به جزئیات اجرای طرح «برق امید» اظهار کرد: هدف طرح امید فرهنگ‌سازی و تغییر نگرش و باور مصرف‌کنندگان به استفاده صحیح از منابع انرژی و حفظ محیط زیست با استفاده از سازوکارهای تشویقی و بازدارنده است.

وی افزود: طرح برق امید فرصت مناسبی برای توسعه صرفه‌جویی بوده و این طرح مخصوص مشترکان خانگی است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل ادامه داد: طبق تعرفه‌بندی انجام شده در این طرح، مشترکان برق به ۳ دسته کم‌مصرف، خوش‌مصرف و پرمصرف تقسیم شده‌اند که از ابتدای آبان‌ماه ۹۹ صورت‌حساب برق مشترکان کم‌مصرف رایگان محاسبه خواهد شد.

قدیمی بیان کرد: با توجه به این‌که تعرفه‌های برق پلکانی است، مشترکان پرمصرف نیز می‌توانند با رعایت نکات مدیریت مصرف، از افزایش مصرف برق جلوگیری کرده و با ورود به طبقه خوش‌مصرف‌ها، بهای کمتری برای برق محل مسکونی خود بپردازند.

جزئیات رایگان شدن قبض برق

وی تصریح کرد: الگوی مصرف در مناطق مختلف جغرافیایی و در ماه‌های مختلف، براساس کیلووات ساعت در ماه تعیین شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل گفت: در استان اردبیل، پارس‌آباد، بیله‌سوار و اصلاندوز جزو مناطق گرمسیری ۴ هستند و سایر شهرستان‌های این استان در دسته مناطق عادی قرار دارند.

قدیمی اظهار کرد: در مناطق گرمسیری ۴ در ماه‌های گرم سال (۴ ماه خرداد تا شهریور) اگر متوسط مصرف ماهانه آن‌ها در یک دوره تا ۱۵۰ کیلووات ساعت و کمتر باشد، جزو مشترکان کم‌مصرف خواهند بود و در سایر فصول همچون دیگر مناطق استان محسوب می‌شوند.

وی افزود: در استان اردبیل مشترکانی که در ماه‌های گرم سال (۴ ماه خرداد تا شهریور) متوسط مصرف ماهانه آن‌ها در یک دوره تا ۱۰۰ کیلووات ساعت و کمتر باشد، در دسته مشترکان کم‌مصرف، ۱۰۱ تا ۳۰۰ کیلووات ساعت خوش‌مصرف و مشترکان با مصرف بیش از ۳۰۰ کیلووات ساعت جزو دسته پرمصرف‌ها خواهند بود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل بیان کرد: برای سایر ماه‌های سال نیز مشترکانی که در سطح استان مصرف آن‌ها تا ۸۰ کیلووات ساعت باشد، شامل مشترکان کم‌مصرف، بین ۸۱ تا ۲۰۰ کیلووات ساعت خوش‌مصرف و بیش از ۲۰۰ کیلووات ساعت باشد، طبق تعرفه‌بندی طرح برق امید مشترک پرمصرف محسوب می‌شوند.

قدیمی گفت: چنان‌چه مشترکان پرمصرف ظرف ۶ ماه آینده مصرف برق خود را کاهش ندهند، هزینه برق مصرفی آن‌ها ۱۰ درصد افزایش خواهد یافت.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up