• شناسه خبر : 38955
  • تاریخ انتشار : 04 آبان 1399 - 02:53

استاندار اردبیل گفت: بسته‌های حمایتی برای صادرکنندگان استان توسط کارشناسان حوزه اقتصادی تدوین شده است.

 

صادرات و واردات کالا

اکبر بهنام جو در جلسه شورای گفت‌و‌گوی دولت و بخش خصوصی با محور صادرات با اشاره به افزایش ۳۴ درصدی صادرات در نیمه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته اظهار کرد: ارزش صادرات انجام گرفته در استان بیش از ۷۰ میلیون دلار است که پیش بینی می‌شود این رقم تا پایان سال به بیش از ۱۵۰ میلیون دلار برسد.

وی افزود: برخی محصولات و کالاها در سال جاری به سبد صادراتی استان افزوده می‌شود که این کالاها میزان ارزش صادرات استان را در سال‌های آینده به بیش از ۲۵۰ میلیون دلار می‌رساند.

استاندار اردبیل، ام دی اف، فرآورده‌های کارخانه پتروشیمی، صنایع بالادستی کشاورزی و لوازم خانگی را از جمله کالاهای افزوده شده به سبد صادراتی استان عنوان کرد.

بهنام جو به تدوین بسته‌های حمایتی برای صادرکنندگان استان توسط کارشناسان حوزه اقتصادی تاکید کرد و اذعان داشت: در تدوین این بسته از الگوهای موفق در سایر نقاط کشور استفاده شده و به‌صورت اختصاصی برای صادرکنندگان استان اختصاص می‌یابد.

وی بیان داشت: صادرکنندگان و تولید کنندگان پیشرو چرخه اقتصاد هستند و باید با حمایت از این اقشار در راستای کاهش مشکلات اقتصادی تلاش کنیم.

استاندار اردبیل از تلاش برای رفع مشکلات صادرکنندگان در استان و پیگیری موانع صادرات در مرکز کشور خبر داد و افزود: با وجود برخی مشکلات تولید کنندگان و صادرکنندگان به فعالیت در این حوزه ادامه می‌دهند و مسؤولان باید با رفع مشکلات مسیر تولید و صادرات را هموارتر سازند.

بهنام جو گفت: صادرات محصولات غیر نفتی موجب شکوفایی و رونق اقتصاد و ارزآوری برای کشور شده و به اشتغال و رونق تولید نیز کمک شایانی می‌کند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up