• شناسه خبر : 39015
  • تاریخ انتشار : 05 آبان 1399 - 02:49

جلسه مدیران اقتصادی با حضور مسئولان استانی و شهرستانی با هدف رفع موانع سرمایه‌گذاری در شهرستان خلخال برگزار شد و مسئولین در این باره با…

قرارداد سرمایه گذاری

جلسه مدیران اقتصادی با حضور مسئولان استانی و شهرستانی با هدف رفع موانع سرمایه‌گذاری در شهرستان خلخال برگزار شد و مسئولین در این باره با ارائه پیشنهادات به نقطه نظراتی پرداختند. همچنین در این جلسه مسئولین به اهمیت و لزوم سرمایه‌گذاری در منطقه تأکید کرده و در این زمینه برنامه‌هایی را ارائه کردند.

سرمایه‌گذاران باید به سمت بازارهای نوین سوق داده شوند

علیرضا نوروزی مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل در این جلسه رفع موانع سرمایه‌گذاری را اولویت اساسی برشمرد و اظهار داشت: اهمیت به بررسی و پیگیری مشکلات سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان یک اولویت اساسی است و در این زمینه تأمین منابع سرمایه اولویت اساسی برای ما است.

وی با اشاره به این که خارج شدن از بانک محوری یکی از اولویت‌های اساسی است و در این زمینه باید اهمیت به سوق‌یابی به سمت بازارهای نوین در اولویت کاری سرمایه‌گذاران قرار گیرد تا بتوان رشد و توسعه استان را در آینده‌ای نزدیک محقق کرد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل بیان کرد: در حال حاضر دو شهرستان خلخال و کوثر در آمایش استان کمرنگ دیده می‌شوند که این مسئله در توسعه و رشد منطقه نیز تأثیرگذار بوده و نیاز است در این زمینه اقدامات خوبی با کمک بخش خصوصی انجام یابد.

نوروزی بیان کرد: سهام عدالت این شهرستان چیزی در حدود ۳۰ درصد منابع را شامل می‌شود که نیاز است این اعتبارات در راستای اجرای برنامه‌های عمرانی استفاده شود تا بخشی از مشکلات و مطالبات مردم در این زمینه به حدأقل برسد.

وی اظهار کرد: استفاده از ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری به عنوان یک اولویت اساسی و مهم مبنای کار است و در این زمینه به دنبال توسعه و پیشرفت منطقه هستیم تا بتوانیم هر چه سریع‌تر با استفاده از قابلیت‌های موجود رنق منطقه را حتمی کنیم.

مدیران اقتصادی در ارائه برنامه‌های توسعه‌ای اهتمام جدی داشته باشند

در ادامه سید غنی نظری خانقاه نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس نیز بیان کرد: انتظار ما از مدیران اقتصادی این است که با ارائه برنامه‌های خود رشد و توسعه منطقه را حتمی کنند و با توجه به این که مردم این شهرستان آن طور که باید به حقشان نرسیده‌اند باید در این زمینه همکاری‌های لازم مستمر انجام یابد.

وی بیان کرد: ارائه تسهیلات به سرمایه‌گذاران و نیز برخورداری آنان از گردش مالی مناسب با حمایت‌های همه‌جانبه در دستور کار است و در این زمینه باید دستگا‌ه‌های متولی و مربوطه که در امر ایجاد مشکلات برای سرمایه‌گذاران و نز عدم توسعه منطقه دخیل هستند جوابگو باشند و برای حل مشکلات موجود اقدامات لازم را انجام دهند.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس بیان کرد: مجلس نیز در حمایت از مناطق کم‌تر توسعه‌یافته تمام تلاش و اهتمام خود را به‌کار خواهد گرفت و برای توسعه این مناطق تمام تلاش خود را به کار خواهد گرفت که امید می‌رود برنامه‌های لازم در این زمینه محقق شود.

نظری خانقاه ادامه داد: اهمیت به سرمایه‌گذاری در شهرستان خلخال با ظرفیت‌های موجود در بخش گردشگری نیز بسیار حائز اهمیت است که نیاز است با ارائه تسهیلات مورد نیاز و حمایت‌های همه‌جانبه در راستای ارائه خدمات به این قشر اقدامات مناسبی انجام یابد.

مصرف تسهیلات سرمایه‌گذاران نیازمند نظارت‌های بیشتر است

رجبی دبیر شورای هماهنگی بانک‌های استان اردبیل نیز در ادامه با اشاره به این که به دنبال انتخاب سرمایه‌گذارانی با داشتن شرایط فنی و مالی مناسب هستیم بیان کرد: اگر سرمایه‌گذاران توان مالی مناسب نداشته باشند سیستم اجرایی دچار مشکلات اساسی خواهد شد.

وی با اشاره به این که عدم تمایل سرمایه‌گذاران برای استفاده از سرمایه خود نیز یک مشکل اساسی است بیان کرد: در این زمینه نیز برخی سرمایه‌گذاران انتظار دارند فقط از سرمایه و تسهیلات بانکی استفاده کنند که این موضوع نیز مشکلاتی را به دنبال دارد.

رجبی بیان کرد: تحریم‌ها و وضعیت اقتصادی کشور نیز پروسه اخذ مجوز و استعلام را برای سرمایه‌گذاران را طولانی کرده و این تغییرات و افزایش قیمت‌ها باعث تغییرات اساسی در این زمینه می‌شود و به همین دلیل نیاز است نظارت‌های اساسی برای مصرف تسهیلات سرمایه‌گذاران در مبنای کار قرار گیرد تا این سرمایه‌ها با مسیر درست استفاده شوند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up