• شناسه خبر : 39116
  • تاریخ انتشار : 06 آبان 1399 - 05:22

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل گفت: نظارت بر نحوه برداشت معادن روستای شیران شهرستان نیر بیشتر و جدی‌تر می‌شود.

معدن

 

سید عبدالله طباطبایی در جلسه شورای حقوق بیت المال با محوریت بررسی مسائل و مشکلات معادن روستای شیران اظهار داشت: نظارت بر نحوه برداشت معادن روستای شیران شهرستان نیربیشتر و جدی‌تر می‌شود.

وی افزود: در روستای شیران ۱۳ معدن شن و ماسه وجود دارد که برداشت و حمل از این معادن غیراصولی می‌باشد و مشکلاتی را برای اهالی این روستا و حتی جاده نیر به اردبیل بوجود آورده است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل بیان کرد: زمین‌های کشاورزی اطراف این معادن تحت تاثیر ریزگردها قرار گرفته و قابل کشت نمی‌باشند و همچنین جاده روستایی و منتهی به جاده اصلی توسط ماشین آلات آنها تخریب شده است.

طباطبایی تصریح کرد: گودبرداری بیش از حد این معادن و ریزگردهایی که در هوا توسط معادن بوجود می‌آورد باعث مشکلات بسیاری شده که تمام دستگاه‌های متولی بخصوص اداره صمت باید نظارت جدی و اساسی بر برداشت و حمل مصالح داشته باشند.

وی به اجرای مصوبات این جلسه هم اشاره کرد و گفت: در این جلسه مقرر گردید ظرف مدت یکماه تا راه ورودی به جاده این روستا و جاده اصلی بهسازی و آسفالت شود و علاوه بر اینکه باید برداشت‌ها اصولی صورت گیرد و حمل آن با تناژ مناسب انجام گیرد، ماشین آلات معادن از داخل روستا به هیچ وجه تردد نکنند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up