• شناسه خبر : 39137
  • تاریخ انتشار : 06 آبان 1399 - 09:14

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: کمبود فضای فیزیکی یکی از مهمترین مشکلات دانشکده‌های پرستاری، دندان پزشکی و داروسازی است.

 

صدیف بدری

 

صدیف بدری در دیدار با دکتر حق‌دوست، معاون آموزشی وزیر بهداشت اظهار داشت: کمبود فضای فیزیکی یکی از مهمترین مشکلات دانشکده‌های پرستاری، دندان پزشکی و داروسازی است که توسعه فضای فیزیکی مراکز درمانی یک نیاز بوده و البته مستلزم تخصیص اعتبارات ویژه است.

وی به پیگیری مسائل آموزشی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل اشاره کرد و افزود: نداشتن چارت سازمانی متناسب دانشکده‌های پرستاری گرمی و مشگین‌شهر که هزینه‌های زیادی را متحمل اردبیل می‌کند.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی به نبود زیرساخت فنی برای آموزش استاندارد در دانشکده‌های نو‌تاسیس دندان‌پزشکی و ‌داروسازی اشاره کرد و گفت: حوزه بهداشت و درمان به دلیل اینکه با سلامت جامعه سروکار داشته و جزو شاخص‌های مهم در سنجش توسعه یافتگی یا عدم توسعه کشورها محسوب می شود، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

بدری با بیان اینکه پیشرفت‌های خوبی از جمله افزایش تعداد رشته‌ها در کارشناسی ارشد، دکتری تنها مجله انگیسی زبان، تفاهم نامه با بیمارستان ها، برگزاری آزمون آسکی و کارگاه ها را داشته‌ایم، گفت: نیاز به فضای فیزیکی برای آزمایشگاه ها و نیرو نسانی داریم و فرسودگی دانشگاه از جمله مشکلات دیگر است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up