• شناسه خبر : 39194
  • تاریخ انتشار : 07 آبان 1399 - 01:02

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اردبیل گفت: ۲۹ مورد اخطاریه زیست محیطی برای واحد‌های تولیدی، صنعتی و خدماتی متخلف در شهرستان اردبیل صادر شده است.

فاضلاب

فاضل عبدی گفت: در سه ماهه دوم امسال تعداد ۷۸ مورد مجوز احداث، بهره برداری و توسعه توسط اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اردبیل صادر و تعداد ۲۴۲ مورد پایش از واحد‌های صنعتی، خدماتی و تولیدی صورت گرفته است.

وی افزود: بر همین اساس تعداد ۶۵ مورد از واحد‌های تولیدی و صنعتی نسبت به ارائه خوداظهاری اقدام نموده اند که بر اساس بازدیدها، پایش‌ها و خوداظهاری‌های ارائه شده برای ۲۹ مورد از واحد‌های متخلف اخطاریه زیست محیطی صادر شده که تا رفع معضل و حصول نتیجه استاندارد بر اساس پارامتر‌های زیست محیطی پیگیری‌های لازم انجام می‌شود.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اردبیل تصریح کرد: کارشناسان و ماموران اجرایی اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اردبیل ضمن انجام ماموریت‌های محوله به صورت شبانه روزی، تمامی واحد‌هایی را که برای آن‌ها مجوز بهره برداری صادر شده است از لحاظ تولید و مدیریت پسماند و پساب‌های خروجی مورد پایش و بررسی قرار داده و ضمن ملزم نمودن واحد‌ها به ارائه آزمون خوداظهاری از پساب و گاز‌های خروجی، در صورت عدم مطابقت با استاندارد‌های محیط زیست جهت رفع آلایندگی، اخطاریه‌های زیست محیطی صادر می‌شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up