• شناسه خبر : 39303
  • تاریخ انتشار : 08 آبان 1399 - 02:33

کرونا در استان اردبیل باز هم شعله‌ور شده و با توجه به شرایط حاد پیش آمده اعمال محدویت‌های بیشتر در این زمینه توسط مسئولین مبنای…

ماسک آلودگی

کرونا در استان اردبیل باز هم شعله‌ور شده و با توجه به شرایط حاد پیش آمده اعمال محدویت‌های بیشتر در این زمینه توسط مسئولین مبنای کار قرار گرفته است و دلیل اصلی آن را عدم رعایت موازین بهداشتی توسط مردم می‌دانند.

البته محققان معتقدند تزریق اعتبارات نامناسب برای ادامه روند مقابله با این ویروس کافی نیست اما در مجموع به خاطر بی‌توجهی‌های مردم به مسئله کرونا هر روز وضعیت حادتر و بدتری پیش روی ما قرار می‌گیرد که وضعیت را سخت‌تر و سخت‌تر می‌کند.

خروجی برگزاری جلسات ستاد مقابله با کرونا نیز به صورت مستمر در سطح استان برگزار می‌شود که متأسفانه این طور که به نظر می‌رسد خروجی‌های مناسبی نداشته و در راستای فرهنگ‌سازی مناسب در بین مردم باید تمهیدات اساسی اندیشیده شود.

البته این روزها دیگر مشابه روزهای گذشته نیست و اگر کوچک‌ترین سهل‌انگاری در این زمینه باشد بدون شک روزهای سخت‌تری را در پیس رو خواهیم داشت و مشکلات نیز بیشتر و بیشتر می‌شود و شاید زمانی فرا برسد که دیگر مقابله با این ویروس غیرممکن شود.

مقابله با کرونا نیازمند عزم جدی و همگانی است و با وضعیت موجود قابل کنترل نخواهد بود و این موضوع را مسئولین نیز تأئید می‌کنند که روزهای حادی را پیش رو داریم که بنابراین نیاز است در این زمینه تمام توان و تلاش خود را برای کنترل وضعیت موجود به‌کارگیریم.

با کمبود تخت‌های بیمارستانی مواجهیم

در این باره بهروز ندایی معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل صبح امروز در دیدار با سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل اظهار داشت: محدودیت‌های جدید کرونایی در شهرهای با وضعیت قرمز اعلام می‌شود چرا که در حال حاضر در برخی شهرها شاهد روند صعودی مبتلایان هستیم.

وی بیان کرد: برای کنترل وضعیت موجود برخی مشکلات و نارسائی‌ها وجود دارد که نیاز است در این زمینه با ایجاد شرایط مناسب کاری کنیم که کادر درمان بیشتر از این رنج نکشند و در مضیقه نباشند که این موضوع نیازمند تدوین برنامه‌های اساسی است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل ادامه داد: کمبود تخت‌های بیمارستانی نیز از دیگر مشکلاتی است که در حال حاضر با آن مواجه هستیم و در این زمینه نیاز است برنامه‌ریزی‌های لازم برای بهبود وضعیت موجود انجام شود و کارکنان و مسئولین دولتی استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی را مبنای کار قرار دهند.

ندایی ادامه داد: تعطیلی فعالیت بخشی از رستوران‌ها و تالارها نیز پس از اتخاذ تصمیمات لازم در دستور کار است و با توجه به این که استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی از اولویت‌های اساسی است بنابراین در صورت بی‌توجهی به این مسائل از فعالیت آنان جلوگیری می‌شود.

وی در ارتباط با فعالیت مدارس نیز گفت: دو هفته آینده نیز به صورت مجازی آموزش و فعالیت‌های آموزشی ادامه خواهد داشت که به همین منظور سامانه شاد در نظر گرفته شده است.

آمار مبتلایان با ترخیص‌یافتگان در اردبیل همخوانی ندارد

شهرام حبیب‌زاده سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل نیز بیان کرد: متأسفانه آمار مبتلایان با آمار ترخیص‌یافتگان همخوانی ندارد و این مسئله سبب نگرانی‌های بیشتر کادر درمان و مواجه شدن با کمبود تخت‌های بستری است.

وی با اشاره به این که هم‌اکنون شرایط حادی را در بیمارستان‌های استان شاهد هستیم و در این زمینه با توجه به این که تخت نیز کم است و همزمان افزایش مبتلایان بالاست بنابراین وضعیت حادی در استان پیش روی ماست که نباید مورد غفلت قرار گیرد.

حبیب‌زاده ادامه داد: انتظار ما از شهروندان رعایت موازین بهداشتی و خودداری از تجمع در اماکن پرخطر است تا بتوانیم با همکاری همدیگر زنجیره شیوع این ویروس را قطع کنیم.

این روزها نیازمد اهتمام و تلاش جدی مسئولین و مردم است تا بتوان با نوید روزهای خوب منتظر قطع زنجیره این ویروس منحوس بود به شرطی که پرده غفلت و سهل‌انگاری کنار گذاشته شود و اعتبارات مناسبی برای مقابله با این ویروس نیز در نظر گرفته شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up