• شناسه خبر : 39305
  • تاریخ انتشار : 08 آبان 1399 - 02:50

مصطفی آذرکیش ظهر امروز در جلسه وبینار مشترک با مسئولین آمزوش و پرورش اردبیل اظهار داشت:  مجهزسازی و به‌روزسانی امکانات مورد نیاز هنرستان‌ها با تخصیص…

دانش آموز مدرسه

مصطفی آذرکیش ظهر امروز در جلسه وبینار مشترک با مسئولین آمزوش و پرورش اردبیل اظهار داشت:  مجهزسازی و به‌روزسانی امکانات مورد نیاز هنرستان‌ها با تخصیص اعتبار ۴۰۰ میلیارد تومان محقق شده و در این زمینه تأمین اعتبارات همچنان ادامه دارد.

وی بیان کرد: در راستای تأمین اعتبارات و نیز ارتقای مهارت‌آموزی برنامه‌های اساسی برای آموزش‌های فنی در نظر گرفته شده که نقش اساسی در رونق تولید کشور به دنبال دارد و یکی از اولویت‌های اساسی در این زمینه اهمیت به بحث اشتغال‌زایی است.

مدیرکل دفتر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کارودانش وزارت آموزش و پرورش گفت: در این زمینه ۸۰ درصد مشاغل موجود ریشه در آموزش‌های مهارتی دارد که می‌توان بحث مهارت‌آموزی را در این زمینه حائز اهمیت برشمرد و توسعه کیفی و کمی را اولویت اساسی دانست.

وی ادامه داد: نسبت به سال‌های گذشته ثبت‌نام هنرستان‌ها افزایش قابل توجهی پیدا کرده به طوری که ۳۲ هزار هنرجو در این زمینه ثبت‌نام کرده‌اند و درصدد هستیم برنامه‌های لازم را برای توسعه برنامه‌های کیفی و کمی در سطح کشور فراگیر و نهادینه‌سازی کنیم.

آذرکیش ادامه داد: به دنبال توسعه فرهنگ کارآفرینی در سطح کشور هستیم و در این زمینه با ایجاد فرصت‌های یاددهی و یادگیری برنامه‌ریزی‌های اساسی را مبنای کار قرار داده و برای توسعه و افزایش کیفیت ارائه خدمات آموزشی برنامه‌های لازم را اجرایی خواهیم کرد.

وی اظهار کرد: در این زمینه با همکاری مدارس و ارگان‌ها اجرای برنامه‌های کیفیت‌بخشی آموزش و پرورش برای مدرسه‌محوری اولویت اساسی است و در این زمینه کمک به حل مشکلات و چالش‌ها در سطح مدارس استان یک اولویت اساسی و ضروری است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up