• شناسه خبر : 39382
  • تاریخ انتشار : 09 آبان 1399 - 08:57

فرماندار اردبیل گفت: برای جلوگیری از خام فروشی و ایجاد اشتغال، واحدهای صنایع تبدیلی محصول سیب‌زمینی در اردبیل توسعه یابد.

 

مسعود امامی یگانه

مسعودامامی‌یگانه در جریان بازدید از دو واحد صنایع تبدیلی سیب‌زمینی در اردبیل اظهار داشت: با توجه به اینکه شهرستان اردبیل یکی از قطب‌های تولید سیب‌زمینی در کشور است نیاز است برای جلوگیری از خام فروشی و ایجاد اشتغال، واحدهای صنایع تبدیلی محصول سیب‌زمینی توسعه یابد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در این واحد برای ۱۸۰ نفر به طور مستقیم شغل ایجاد شده است، افزود: واحد تولید فرنچ فرایز با تنوع تولید و عرضه به تمام نقاط کشور نقش خوبی در جلوگیری از خام فروشی محصول سیب‌زمینی و ایجاد اشتغال در شهرستان دارد.

فرماندار اردبیل بر راه‌اندازی فاز دوم این واحد صنایع تبدیلی در تاکید کرد و گفت: حمایت‌های لازم برای راه‌اندازی این مجموعه صورت می‌گیرد.

امامی‌یگانه ظرفیت واحد دیگر صنایع تبدیلی محصول سیب‌زمینی را در تولید پودر سیب زمینی و سایر محصولات مواد غذایی مرتبط، مطلوب ارزیابی کرد و افزود: این واحد نیز تاثیر بسزایی در ایجاد اشتغال در شهرستان، رونق اقتصادی و جلوگیری از خام‌فروشی سیب‌زمینی داشته است.

وی از تسهیل روند صادرات محصول سیب‌زمینی اردبیل خبر داد و گفت: با پیگیری مسئولان استان و نمایندگان منطقه در مجلس دغدغه‌های سیب‌زمینی کاران منطقه در فروش و صادرات محصول برطرف شده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up