• شناسه خبر : 39477
  • تاریخ انتشار : 10 آبان 1399 - 02:03

اسحق رسولی در بازدید از مراکز فناوری دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل با بیان اینکه رویکرد جدید دانشگاه آزاد اسلامی این است که آموزش را به…

جعل مدرک دانشگاه

اسحق رسولی در بازدید از مراکز فناوری دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل با بیان اینکه رویکرد جدید دانشگاه آزاد اسلامی این است که آموزش را به شکل کارآفرینی و مهارت‌آموزی تبدیل کند، اظهار داشت: ظرفیت های مناسبی در این راستا فعال شده است تا برای تمام رشته‌ها و گروه ها فضایی فراهم شود تا استاد و دانشجو در شرایط موجود عینیت و عمل آموزش‌های نظری را مشاهده کنند.

وی با بیان اینکه در همین راستا مراکز رشد واحدهای فناوری و سراهای نوآوری ایجاد شده است، بیان کرد: در سراهای نوآوری فضایی فراهم شده تا تمامی ایده‌ها توسط صاحبان آنها از داخل و خارج دانشگاه به محصول و خدمت تبدیل شود.

رسولی اظهار کرد: در حال حاضر دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل دارای ۴۵ واحد فناور و دو شرکت دانش‌بنیان و ۳۲ محصول فناور و دانش‌بنیان است که تجاری شده و وارد بازار شده است.

وی با اشاره به ایجاد دانشکده‌های جدید صنایع خلاق و علوم و فنون آب‌های گرم معدنی در این واحد دانشگاهی، افزود: با توجه به اینکه استان اردبیل در این دو حوزه ظرفیت توسعه‌ای دارد، در دانشگاه نیز قابلیت و امکانات لازم وجود دارد که بتواند در این حوزه وارد عمل شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل تصریح کرد: در دانشکده صنایع خلاق در کنار رشته‌های فناوری اطلاعات و کامپیوتر، رشته‌هایی مثل الهیات، علوم تربیتی و روانشناسی در یک جمع قرار می‌گیرند تا بتواند هم‌افزایی کرده و حوزه صنایع نرم فرهنگی فعالیت کنند تا کاربردی‌سازی علوم انسانی اتفاق بیفتد و اساسا در زمینه بازی‌های رایانه‌ای، انیمیشن، پویانمایی، وب، اپلیکیشن، واقعیت مجازی و علوم داده‌های بین‌المللی که هوش‌محور، فرهنگ‌محور و اندیشه‌محور هستند، بتواند به محصول و خدمات تبدیل کرده و تولید محتوا کند.

رسولی گفت: در خصوص آب‌های گرم معدنی نیز به دنبال آن هستیم که شکل استفاده از آب‌های گرم معدنی را که تا به امروز مرسوم بوده به مرحله جدیدی ببریم و در این خصوص دانشکده‌ای تاسیس کردیم تا پایه تحقیقاتی، علمی و آموزشی به آن بدهیم و تحولی در آب‌های گرم معدنی ایجاد کنیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل ادامه داد: امیدواریم نهضتی باشد تا بتوانیم موج سومی از تحول در استفاده از آب‌های گرم معدنی را شکل دهیم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up