• شناسه خبر : 39598
  • تاریخ انتشار : 11 آبان 1399 - 05:38

ویروس کووید ۱۹ این روزها روی ناخوش خود را به مردم نشان می‌‌دهدو در اردبیل وارد فاز بحرانی شده است.

آزمایش ویروس کرونا

 

استان اردبیل نیز مانند سایر استان‌ها از زمان شیوع ویروس کرونا در معرض خطر این ویروس منحوس قرار گرفته‌ است و زندگی بسیاری را درگیر کرده است.

عده‌ای بدون توجه به این پروتکل‌ها عزیزان خود را از دست داده‌اند عده‌ای نیز هنوز خطرات این ویروس را جدی نگرفته‌اند و به توصیه‌ها برای رعایت پروتکل‌ها هیچگونه توجهی ندارند.

شهرستان‌ها نیز با توجه به تعداد کم جمعیت که نسبت به استان‌ها دارند از کمین این ویروس در امان نماندندو حتی در برخی موارد طبق آمارهای اعلام شده تعداد مبتلایان و فوتی‌ها در شهرستان‌ها بیشتر از استان است.

مشگین‌شهر در ردیف شهرهای بحرانی کشور

فرماندار مشگین‌شهر در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان اینکه مشگین‌شهر در ردیف شهرهای بحرانی کشور قرار گرفته است، افزود: تعداد بیماران کرونایی بستری شده در این شهرستان از ۷۰ نفر فراتر رفته که خروج از این بحران نیازمند اهتمام جدی مسئولان و همراهی شهروندان است.

صمدی با اشاره به اینکه تجمعات انسانی یکی از مهمترین بسترهای شیوع ویروس کرونا به شمار می‌آید، بیان کرد: از شهروندان درخواست می‌شود با توجه به وضعیت ویژه و لزوم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی با هدف جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و به منظور حفظ سلامت خود و همشهریان، تا اطلاع ثانوی از تجمع در آرامستان‌های سطح شهر و زیارت اهل قبور خودداری کنید.

وی به اجرای محدودیت‌ها در سطح شهرستان اشاره کرد و گفت: از روز چهارشنبه برگزاری هرگونه همایش و جلسات غیرضروری،مجالس و محافل دسته‌جمعی ، مراسم ختم و عروسی در مساجد و رستوران‌ها و خانه‌های شخصی ممنوع می‌باشد و تمام اماکن عمومی و تفریحی و گردشگری و مجتمع‌های آب‌درمانی و سالن‌های ورزشی ، قهوه‌خانه‌ها ، قلیانسراها و واحدهای صنفی پرتردد و غیرضروری آرایشگاه‌های مردانه و زنانه تعطیل خواهد بود.

ظرفیت پذیرش بیمارستان‌ها درحال تکمیل است

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل با بیان اینکه اردبیل روز مرگبار کرونایی را امروز پشت سر گذاشت، افزود: ظرفیت پذیرش بیماران کرونایی در بخش‌های بستری مراکز درمانی استان در حال تکمیل است.

حبیب‌زاده تصریح کرد: در چند روز اخیر تعداد بیماران مبتلای جدید به نسبت بیماران مرخص شده رو به افزایش است که این موضوع متأسفانه کادر درمان را برای روز‌های آینده با نگرانی جدی مواجه کرده است.

وی با بیان اینکه روند رو به صعود شیوع کرونا هر روز ادامه دارد و بدون همراهی و رعایت مردم این فرایند قابل کنترل نیست، افزود: مردم برای کنترل بیماری کرونا بویژه در فصل پاییز باید احتیاط بیشتری کرده و با جدیت بالا، مقررات اعلام شده از جمله استفاده از ماسک را رعایت کنند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up