• شناسه خبر : 39602
  • تاریخ انتشار : 11 آبان 1399 - 05:21

رکود ناشی از شرایط کرونا بر صنعت گردشگری و تعطیلی بسیاری از آژانس‌های مسافرتی در ماه‌های اخیر موجب افزایش تورهای غیرمجاز طبیعت‌گردی و سوء‌استفاده افراد فرصت‌طلب از این شرایط شده است.

IMG 5843

رکود ناشی از شرایط کرونا بر صنعت گردشگری و تعطیلی بسیاری از آژانس‌های مسافرتی در ماه‌های اخیر موجب افزایش تورهای غیرمجاز طبیعت‌گردی و سوء‌استفاده افراد فرصت‌طلب از این شرایط شده است.

استان اردبیل که یکی از قطب‌های گردشگری کشور به حساب می‌آید با وجود شرایط بحرانی کرونایی از گزند تورهای غیرمجاز در امان نمانده است.

صدور مجوز و نظارت بر تورهای طبیعت‌گردی از طریق اداره کل

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل در این رابطه اظهار داشت: براساس تمهیدات اتخاذ شده پالایش دفاتر و راهنمایان برای برگزاری تور طبیعت‌گردی در کمیسیون‌های فنی نظارت بر دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری و راهنمایان گردشگری به‌صورت کارشناسی انجام می‌شود.

فرشی از صدور مجوز و نظارت بر تورهای طبیعت‌گردی از طریق اداره کل خبر داد و افزود: مسئولیت تورهای اجرا شده به عهده دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری مجری خواهد بود.

وی تصریح کرد: در راستای ساماندهی تورهای طبیعت‌گردی در استان پکیج تور طبیعت‌گردی بایستی توسط دفاتر خدمات مسافرتی تدوین شده و مکان حرکت برای تورهای طبیعت‌گردی از مقابل دفاتر مجری تور انجام شود.

با تورهای غیرمجاز برخورد قانونی می‌شود

رئیس اداره میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان اردبیل نیز در رابطه با تورهای غیرمجاز طبیعت‌گردی افزود: برگزاری تور بدون مجوز تخلف محسوب شده و با هماهنگی انجام شده با رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری نظارت دقیق بر فعالیت‌ها در این حوزه انجام می‌شود.

شایقی با بیان اینکه برگزاری هرگونه تور صرفا با مجوز میراث‌فرهنگی انجام می‌شود، تصریح کرد: هر یک ازدفاتر و راهنمایان گردشگری بدون مجوز اقدام به برگزاری تور کنند برخوردهای لازم قانونی با دفتر و راهنما انجام خواهد شد.

وی افزود: در همین راستا در چند روز اخیر با بررسی مجوزهای تورها در پلیس‌راه‌های اردبیل، تورهایی که بدون مجوز بودند برگشت داده شده و از برگزاری تور جلوگیری شد که فعالیت‌ها و نظارت‌ها در این زمینه تداوم می‌یابد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up