• شناسه خبر : 39606
  • تاریخ انتشار : 11 آبان 1399 - 06:07

رئیس اداره حمل ونقل کالای راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۸ هزار کارت سلامت برای رانندگان حمل و نقل عمومی مسافری و باری استان صادر شده است.

کارت بانک

 

وحید میرمحمدی افزود: ۳ مرکز تخصصی طب کار در استان جهت انجام معاینات پزشکی رانندگان ناوگان مسافری و باری در حال فعالیت هستند.

وی افزود: در این مراکز آزمایشاتی از قبیل بینایی سنجی، شنوایی سنجی، روانشناسی، معاینات پزشکی بالینی فرد نظیر فشار خون، نوار قلب و آزمایشات روتین مانند قند خون، چربی خون جهت بررسی سلامت رانندگان انجام می‌شود.

رئیس اداره حمل ونقل کالای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل تصریح کرد: اخذ کارت صحت و سلامت از جمله شرایط بسیار مهم داشتن کارت هوشمند برای فعالیت حرفه‌ای رانندگان پرتلاش در بخش حمل و نقل جاده‌ای است.

میرمحمدی افزود: رانندگان سخت کوش ناوگان باری و مسافری استان برای اخذ کارت سلامت باید با در دست داشتن صرفا معرفی نامه از مراکز صدور کارت هوشمند به مراکز طب کار سلامت شغلی رانندگان واقع در شهرستان‌های اردبیل و پارس آباد مراجعه نمایند.

وی فعالیت ۱۴۱ شرکت حمل و نقل کالا و مسافر با بیش از ۸ هزارو ۸۹۹ دستگاه ناوگان مسافری و باری در استان را یادآور شد و افزود:۱۳ هزارو ۷۹۶ راننده پرتلاش در بخش حمل و نقل کالا و مسافری استان فعالیت می‌کنند.

رئیس اداره حمل ونقل کالای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل بیان کرد: در قالب کمیسیون‌های ماده ۱۲ و ۱۱ نظارت ویژه برعملکرد شرکت‌های حمل و نقل انجام می‌شود و مردم، رانندگان، مسافران و صاحبان کالا می‌توانند هرگونه شکایات خود را از طریق سامانه ۱۴۱ جهت رسیدگی به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل اطلاع دهند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up