• شناسه خبر : 39627
  • تاریخ انتشار : 11 آبان 1399 - 10:57

رئیس پلیس فتای فرماندهی انتظامی استان همدان گفت: یک پسر ۲۲ ساله در فضای مجازی خود را به‌جای زن متقاضی ازدواج معرفی و ۲۴ میلیون تومان کلاهبرداری کرد.

دستگیری اشرار

وی گفت: پس از مراجعه مردی به پلیس فتا و گزارش یک مورد کلاهبرداری اینترنتی کارشناسان پلیس فتا در همدان رسیدگی به این موضوع را در دستور کار قرار دادند.

سرهنگ سرخوش‌نهاد افزود: شاکی که دنبال ازدواج موقت بود، با مراجعه به یک سایت همسریابی با فردی که خود را زن معرفی کرده بود، آشنا می‌شود و این فرد با استفاده از موقعیت به بهانه رفع برخی گرفتاری‌ها ازجمله مشکل مسکن در چند مرحله مبالغی را از شاکی دریافت می‌کند.

وی با بیان اینکه متهم برای جلب نظر و اعتماد شاکی درباره ازدواج موقت از او درخواست کپی شناسنامه می‌کند، گفت: برای جلب نظر شاکی و راضی کردن او برای واریز پول، تصاویر نیمه‌عریان دانلودشده از فضای مجازی را هم برای او به نام خود ارسال کرده بود.

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان همدان اضافه کرد: پس از اقدام‌های فنی صورت‌گرفته از سوی کارشناسان پلیس فتا، متهم که پسر ۲۲ ساله و ساکن استان هم‌جوار بود، شناسایی و در یک عملیات پلیسی دستگیر شد.

سرخوش‌نهاد یادآور شد: افرادی که از این طریق اقدام به کلاهبرداری می‌کنند، به‎راحتی توسط پلیس فتا شناسایی و دستگیر می‌شوند.

پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان همدان اعلام کرد: در یک ماه اخیر هشت پرونده منجر به دستگیری متهم شده که از این تعداد تنها در یک پرونده متهم زن بوده و مابقی افرادی بودند که در پوشش زن و دختر با استفاده از مزیت پنهان بودن هویت در فضای مجازی اقدام به کلاهبرداری از آقایان در سایت‌های همسریابی کردند.

سرهنگ سرخوش‌نهاد گفت: از آغاز امسال پلیس فتا یک‌هزار و ۶۶۲ سایت مجرمانه را شناسایی کرده که در این ارتباط ۵۸۲ فقره پرونده تشکیل شده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up