• شناسه خبر : 39660
  • تاریخ انتشار : 12 آبان 1399 - 01:51

«نادر سقاء» در اردبیل گفت: عناوین برنامه ها و فعالیت های پیشنهادی کانون های مساجد استان اردبیل به مناسبت هفته وحدت در ۹ محور اجتماعی،…

مسجد

«نادر سقاء» در اردبیل گفت: عناوین برنامه ها و فعالیت های پیشنهادی کانون های مساجد استان اردبیل به مناسبت هفته وحدت در ۹ محور اجتماعی، زیارت خوانی، سه شنبه های تکریم، قرآنی، کتابخوانی، فرهنگی هنری، آموزش، مساجد و فضای مجازی اعلام و ابلاغ شد.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل تصریح کرد: محور اجتماعی شامل همیاری در توزیع کمک های مومنانه در بین خانواده های آسیب دیده از کرونا و بی بضاعت خواهد بود و محور زیارت خوانی نیز قرائت صلوات خاصه و زیارت ازبعید و زیارت نامه امام جعفر صادق (ع) در بین صلاتین نماز در منازل است.

این مقام مسئول یادآور شد: محور سه شنبه های تکریم شامل تقدیر از خانواده شهدا، مدافعان سلامت، خیرین، کسبه مح، نیروهای جهادی، هنرمندان، ورزشکاران، مفاخر محله و جوانان و نوجوانان مسجد است و محور قرآنی نیز شامل برگزاری طرح تلاوت نور، محفل قرآنی، ختم قرآن کریم و صلوات به نیت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) است.

سقاء خاطر نشان کرد: محور کتابخوانی نیز اجرایی طرح شنبه های با کتاب با معرفی کتاب این ایام و برگزاری مسابقه های کتابخوانی سنن النبی (ص) و ماجرای عشق من است و در محور فرهنگی هنری نیز شرکت در مسابقات فرهنگی هنری خانه های نورانی، پویش پیامبر رحمت، برگزاری سرود، محفل شعر و نقاشی کودکان، نماز و… است.

وی افزود: در محور آموزش برگزاری برنامه های آموزشی و سخنرانی از راه دور با موضوع سبک زندگی دینی اهل بیت (ع) به ویژه پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) و در محور مساجد فضاسازی، آذین بندی مسجد و برپایی کاروان شادی با رعایت پروتکل های بهداشتی است.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان تاکید کرد: در محور فضای مجازی ارائه روایات و احادیث، ارسال مطالب و تصاویر با موضوع ترویج فرهنگ همدلی و اتحاد و پرهیز از تفرقه در بین مذاهب و انعکاس برنامه های در کانون، مسجد و منزل است.

سقاء اظهار داشت: امیدواریم با اجرای این برنامه های متنوع فرهنگی بتوانیم زمینه ترویج فرهنگ وحدت در جامعه به ویژه بین فعالان کانون های مساجد تشیع و اهل تسنن ایجاد کنیم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up