• شناسه خبر : 39680
  • تاریخ انتشار : 12 آبان 1399 - 02:04

جت‌الاسلام مهدی ستوده در جلسه مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل با اداره کل اوقاف استان اظهار کرد: اداره اوقاف با توجه به شرایط موجود…

مهدی ستوده

جت‌الاسلام مهدی ستوده در جلسه مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل با اداره کل اوقاف استان اظهار کرد: اداره اوقاف با توجه به شرایط موجود و نیازهای جامعه به به‌روزرسانی و تغییر نگرش نیاز دارد.

وی ادامه داد: طبق فرمایش مقام معظم رهبری، اجرای امینانه نیات واقفان در بحث تولید و اشتغالزایی دانش‌بنیان و همکاری با پارک علم و فناوری در اولویت اداره اوقاف است؛ بنابراین به‌دنبال تغییر تفکر در اوقاف هستیم تا موقوفات را به سمت تولید و اشتغالزایی سوق دهیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل تغییر تفکر درباره وقف را ضروری دانست و بیان کرد: ازجمله این تغییرات ایجاد تفکر پژوهشی و همچنین اشاعه این تفکر بوده که هدف اداره اوقاف خدمت به دیگران است.

637399176404499563 md

ستوده اضافه کرد: این تغییر تفکر باید از وقف‌کننده تا اداره اوقاف رخ دهد که این اتفاق احتیاج به فرهنگ‌سازی بنیادی دارد و همکاری اداره اوقاف و دانشگاه یک فرصت برای آغاز این تغییر تفکر به شیوه علمی است.

وی با برشمردن ظرفیت‌های این اداره خاطرنشان کرد: اوقاف اردبیل سه هدف احیای موقوفات، انجام نیت واقف به نحو احسن و سرمایه‌گذاری طبق قوانین را دنبال می‌کند که همکاری با دانشگاه می‌­تواند مسیر رسیدن به این اهداف را هموار کند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up