• شناسه خبر : 39861
  • تاریخ انتشار : 14 آبان 1399 - 06:12

شهردار اردبیل در روز فرهنگ عمومی، توجه به مسائل فرهنگی را از عوامل مهم توسعه شهری دانست و گفت: توسعه شهری در تمامی ابعاد نیازمند توسعه فرهنگ عمومی شهر است.

حمید لطف اللهیان

 

دکتر لطف اللهیان در اولین نشست تخصصی شهر زیست پذیر که با هدف ارتقا فرهنگ عمومی زیست پذیری در روز فرهنگ عمومی در سالن آمفی تئاتر فرهنگسرای بانوان برگزارشد، گفت: شاخصه های مختلفی برای شهر زیست پذیر وجود که مهمترین آن مسائل فرهنگی است و ارتقای شاخصه های فرهنگی باعث توسعه شهر خواهد شد.

وی روز فرهنگ عمومی را فرصتی مناسب برای فرهنگسازی در راستای توسعه شهری عنوان کرد و افزود: متاسفانه امروزه تفکری ایجاد شده که برخی از مردم و مسئولین توسعه اقتصادی و توسعه اجتماعی و عمرانی شهر را مقوله ای جداگانه از توسعه فرهنگی تلقی می کنند و این در حالی است که توسعه شهری در تمامی ابعاد نیازمند توسعه فرهنگ عمومی شهر است.

شهردار اردبیل ارتقای فرهنگی را یکی از دغدغه های اصلی مدیران شهری عنوان کرد و گفت: حضور مدیران در چنین نشست های فرهنگی نشان از اهمیت موضوع و اهتمام ویژه مسئولان برای ارتقای فرهنگ عمومی شهر است لذا شهرداری اردبیل مصمم است با بهره گیری از تجربیات مدیران و افراد صاحب نظر در این حوزه برنامه ریزی های انجام شده در این خصوص را عملی و مشهود کند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up