• شناسه خبر : 39880
  • تاریخ انتشار : 14 آبان 1399 - 07:19

استاندار اردبیل گفت: با بهره‌برداری از معادن اردبیل تحول عظیمی در بخش اشتغالزایی منطقه صورت می‌گیرد.

 

اکبر بهنام جو

اکبر بهنام جو در نشست با مدیرعامل موسسه خاتم اظهار داشت:استان اردبیل از لحاظ معادن مس و موریبدن دارای ظرفیت غنی است که با اکتشاف و بهره‌برداری از این معادن تحول عظیمی در بخش اشتغالزایی منطقه صورت می‌گیرد البته با حفظ پیوست های زیست محیطی این برنامه ها باید اجرا شود.

وی افزود: این پهنه های معدنی دارای ظرفیت فراوانی از قبیل دخایر معدنی و نوع و جنس کانی ها هستند و موسسه خاتم بعد از بررسی موضوع تا دو هفته آینده برنامه خود را باید ارایه دهد.

استاندار اردبیل با بیان اینکه با چندین شرکت معتبر در این مورد مذاکره کرده ایم، افزود: متاسفانه یکی از شرکت‌های معتبر قبلا در این محدوده فعالیت می‌کرد بنا به مشکلاتی که داشت نتوانست ادامه روند را اجرایی کند.

بهنام‌جو تصریح کرد: موسسه خاتم در شهرستان نیر معدن و طرح دارند که تا بحال در این موارد فعالیت و عملکرد خوبی از خود نشان داده که امیدواریم در این پهنه‌های معدنی نیز با طرحی که ارایه می‌دهند بتوانند تا پایان سال تحول عظیمی در بخش های مختلف منطقه‌ای ایجاد کنند.

وی بیان کرد: علاوه بر موسسه خاتم، شرکت‌های شستا و شرکت ملی مس برنامه خود را ارایه می‌دهند که هر کدام این شرکت‌ها به نفع استان و منطقه طرح مناسبی ارایه دهند با تشخیص کارشناسان رسمی همکاری می‌کنیم.

در این جلسه نماینده موسسه خاتم نیز ضمن ارایه گزارش از فعالیت‌های خود در حوزه معادن متعهد شد تا ظرف دو هفته برنامه‌های خود را ارایه دهد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up