• شناسه خبر : 39926
  • تاریخ انتشار : 15 آبان 1399 - 10:16

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر اردبیل گفت: متأسفانه کمک شورای شهر به نهادهای عمومی و مؤسسات عام‌المنفعه نادیده گرفته شده و در این زمینه روشنگری نمی‌شود.

حسین افسانه

حسین افسانه در جلسه رسمی شورای شهر اردبیل اظهار کرد: ما در اجرای طرح‌های مختلف از مسکن مهر گرفته تا طرح اقدام ملی مسکن و مؤسسات عام‌المنفعه و نهادهای غیردولتی پشتیبانی لازم را انجام می‌دهیم اما کمتر از این مجموعه مردمی یاد شده و زحمات آنها به نوعی نادیده گرفته می‌شود.

وی با اشاره به برخی بی‌مهری‌ها در حق مساکن مهر تصریح کرد: احداث برخی از واحدهای مسکن مهر با نارسایی‌هایی روبه‌روست که گله‌ شهروندان را نیز همچنان به همراه دارد.

تخفیف ۴۰ درصدی برای واحدهای مسکن اقدام ملی

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر اردبیل به تخفیف ۴۰ درصدی شورا و شهرداری در اخذ پروانه ساخت برای واحدهای مسکن اقدام ملی گفت: امیدواریم ضعف‌های گذشته در طراحی و احداث مسکن مهر در این پروژه تکرار نشود و بهترین شرایط را در ساخت مساکن در استان شاهد باشیم.

افسانه در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: البته اعمال تخفیف باید براساس تعرفه سال ۹۹ باشد و از شهرداری انتظار می‌رود در لوایح خود تعرفه سال ۹۹ را در نظر گرفته و رجوع به گذشته نداشته باشد.

وی اضافه کرد: ما براساس تعرفه ۹۹ با اعمال تخفیف ۴۰ درصدی برای صدور پروانه واحدهای مسکن اقدام ملی مخالفتی نداریم و این کار را نوعی حمایت از شهروندان و تأمین سرپناه برای نیازمندان می‌دانیم.

افسانه به بررسی لایحه شهرداری برای اعمال تخفیف به میمنت هفته وحدت و بسیج اشاره کرد و ادامه داد: همه شهروندان خوش حساب با پرداخت نقدی می‌توانند از این تخفیف ۳۰ درصد استفاده کنند که قرار شد از ۲۰ آبان تا ۱۰ آذرماه این اعمال تخفیف انجام شود.

وی بیان کرد: البته این تخفیف به استثنای جرایم ماده ۱۰۰ و تهاتر غیرهمنام برای سایر مطالبات شهرداری اعمال خواهد شد.

کمک به پرسنل شهرداری قابل تقدیر است

فسانه با قدردانی از تلاش شهرداری اردبیل برای افزایش ارائه خدمات رفاهی به همکاران شهرداری خاطر نشان کرد: البته این کمک‌ها و مساعدت به پرسنل شهرداری، اقدام خوبی است ولی نباید از حد و اندازه خود بگذرد.

عضو شورای شهر اردبیل بیان کرد:‌ امیدواریم با بهبود شرایط مالی و درآمدی شهرداری، بخش عظیمی از مطالبات پرسنلی و مجموعه تلاشگر شهرداری اردبیل رفع و نیاز آنها برآورده شود.

 

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up