• شناسه خبر : 40032
  • تاریخ انتشار : 16 آبان 1399 - 03:55

استاندار اردبیل گفت: تمامی مصوبات سفر کمیسیون کشاورزی، آب و خاک مجلس شورای اسلامی به شمال استان اردبیل و منطقه مغان از طریق وزارتخانه‌های مربوطه پیگیری می شود.

کشاورزی

اکبر بهنامجو در نشست با اعضای کمیسیون کشاورزی، آب و خاک مجلس شورای اسلامی در شهرستان پارس آباد اظهار داشت: این سفر اتفاق مهم و ویژه‌ای برای استان اردبیل بود و اطمینان داریم که کمک خواهد کرد تا قدم های بزرگی در راستای توسعه ابعاد مختلف مناطق استراتژیک استان ازجمله کشاورزی برداشته شود.

وی از پیگیری مشکلات و مسائل کشاورزان از طریق دستگاه‌های اجرایی مربوطه خبر داد و افزود: تمامی مصوبات سفر کمیسیون کشاورزی، آب و خاک مجلس شورای اسلامی به شمال استان اردبیل و منطقه مغان از طریق وزارتخانه‌های مربوطه پیگیری خواهد شد.

بهنامجو با تاکید بر روند اختصاص اعتبارات به توسعه کشاورزی استان اردبیل تصریح کرد: از طریق هماهنگی با کمیسیون تخصصی کشاورزی مجلس شورای اسلامی می‌توانیم متناسبت با ظرفیت‌های منطقه در حوزه‌های کشاورزی و آب و خاک نیازمندی های اعتباری و مالی خود را در برنامه بودجه سال ۱۴۰۰ حل کنیم.

استاندار اردبیل نبود معاونت بهره برداری در وزارت جهاد را عاملی در کندی پیشبرد برنامه‌های پایاب سد خداآفرین دانست و بیان کرد: وزارت جهاد کشاورزی بایستی پس از واگذاری اراضی کشاورزی نسبت به حل مشکلات مربوطه و هدایت و مراقبت مداوم کشاورزان نیز اعمال سیاست کند و در حال حاضر یکی مهم‌ترین عامل کندی پیشبرد اهداف و برنامه‌های سد خداآفرین مغان نبود معاونت بهره‌برداری در وزارت جهاد کشاورزی است.

وی ضمن قدردانی از توجه کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی به حل مشکلات منطقه مغان اظهار کرد: تدوین الگوی کشت ویژه منطقه مغان، حمایت از سرمایه گذاری در گلخانه‌ها، استقرار مرکز تحقیقات گلخانه‌ای و همراهی لازم برای تامین منابع اعتباری برای تکمیل پروژه پایاب سد خدا آفرین در سد قیز قله سی و سیفون های از مهم‌ترین مسائلی است که مورد پیگیری قرار خواهد گرفت.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up