• شناسه خبر : 40036
  • تاریخ انتشار : 16 آبان 1399 - 03:54

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: ایجاد سایت ملی تولید بذر در کشور برای دشت مغان محقق شود.

باغ کشت و صنعت
سید جواد ساداتی‌نژاد در سفر به شهرستان بیله سوار عنوان کرد: تعیین الگوی کشت متناسب با اقلیم و نیاز آبی برای دشت مغان باید طراحی و اتخاذ شود.
وی افزود: باید ایجاد سایت ملی تولید بذر در کشور برای دشت مغان محقق شود چرا که در برخی محصولات از جمله پنبه، ذرت بذری ، کنجد، سویا، گندم عنوان اول و ممتازی دارد.
رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در بازدید از  مزارع کشاورزی شهرستان بیله سوار عنوان کرد: ظرفیت های کشاورزی بیله سوار توسط کمیسیون کشاورزی مورد بررسی قرار گرفت و ظرفیت های کشاورزی بیله سوار بسیار بالا است و مکمل حوزه کشاورزی دشت مغان است.
ساداتی‌نژاد با اشاره به بررسی حوزه کشاورزی و منابع آب شهرستان طی این سفر،  اظهار کرد: کشاورزی شهرستان بیله سوار باید حمایت شود چرا این امر موجب استمرار زنجیره حوزه صادرات و بازار هدف می شود.
رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی عنو‌ان کرد: در خواست نماینده کشاورزان مبنی بر اینکه هزینه آب بهایی که وزارت نیرو از کشاورزان دریافت می‌کند به صورت حجمی محاسبه شود، حتما به مصوبات این سفر اضافه خواهد شد و در جلسه ای که با حضور وزرا، استانداران و مدیران در مجلس خواهیم داشت تصویب این مسئله را حتما پیگیر خواهیم کرد.
ساداتی‌نژاد ادامه داد: مسئله لاینینگ ۲۴ کیلومتر از کانال های اصلی آب نیز مورد پیگیری خواهد بود تا با رفع شدن این امر مهم شاهد رونق کشاورزی و توسعه کشت منطقه باشیم که این مسئله نیز به عنوان یکی از مهمترین مصوبات این سفر خواهد بود.
وی حضور کمیسیون کشاورزی در مناطق مختلف کشور بخصوص در منطقه دشت مغان که قطب کشاورزی کشور است را در برندسازی و کمک به توسعه کشاورزی و ارزآوری بیشتر مهم تلقی کرد و گفت: کمیسیون کشاورزی در بودجه‌های سنواتی و برنامه هفتم توسعه نگاه ویژه ای به دشت مغان و ظرفیت‌های آن خواهد داشت.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up