• شناسه خبر : 40082
  • تاریخ انتشار : 17 آبان 1399 - 01:27

حسین افسانه گفت: شرکت پاکزی بیشتر منافع خود را در نظر گرفته و مواد نایلونی جمع‌آوری شده را بدون پرداخت هزینه به شهروندان به کارخانه پدری خود هدایت کرده است.

حسین افسانه

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر اردبیل گفت: معاونت خدمات شهری شهرداری اردبیل در حد و اندازه و قواره شهر اردبیل نیست و باید شهردار در این زمینه تجدید نظر کند.

حسین افسانه اظهار کرد: برای تنظیف شهری و رفت و روب مکان‌های مختلف ضرورت دارد یک مدیریت منسجم مورد توجه قرار گیرد همان‌گونه که در یک خانواده با همراهی زن و مرد حرکت یکپارچه‌ای را در بحث نظافت و تمیزی منزل شاهد هستیم.

وی گفت:ما به صورت مکرر این موضوع را با شهردار اردبیل در میان گذاشتیم تا در این زمینه تدبیری بیندیشد.

افسانه به اجرای نامناسب طرح پاکزی به عنوان مصوبه شورای شهر اشاره کرد و ادامه داد: قرار بود در قالب این طرح تفکیک زباله از مبدأ و همچنین ساماندهی زباله خشک انجام شود که با نهایت تأسف باید گفت شرکت مورد نظر به تعهدات خود عمل نکرده است.

وی بیان کرد: ما بارها در کمیسیون با دعوت از مسئولان این شرکت خواستار پاسخگویی در این زمینه بودیم که نه تنها شرکت مورد نظر پاسخگو نبوده بلکه معاونت خدمات شهرداری نیز در این زمینه به گلایه‌ها و انتقادات وارده پاسخی نداده است.

افسانه اضافه کرد: شرکت پاکزی قرار بود با استفاده از ۱۱۰ دستگاه خودرو جمع‌آوری زباله خشک را در کنار ساماندهی زباله‌گردها در سطح شهر انجام دهد که این کار به هیچ وجه انجام نشده است.

وی در ادامه اظهار کرد: نه تنها زباله‌گردها شناسایی نشده و شغل شرافتمندانه‌ای برای آنها تعریف نشده است بلکه از ظرفیت موجود در شهر در جمع‌آوری زباله خشک استفاده نشده و یک نابسامانی‌ را در این حوزه شاهد هستیم.

افسانه تصریح کرد: قرار بود این طرح با همکاری شهروندان و با پرداخت هزینه برای آنها از قبل ارائه زباله‌های خشک انجام شود که متأسفانه نه تنها حق و حقوق مردم پرداخت نشده بلکه سهم شهرداری نیز نادیده گرفته شده و تنها ۵۰ میلیون تومان در این ماه‌ها به شهرداری پرداخت شده است.

وی گفت: شرکت مورد نظر قرار بود تفکیک زباله را خانه به خانه و با در اختیار گذاشتن جعبه و کیسه‌های زباله بین منازل مختلف انجام دهد که این کار انجام نشده و یا اگر قسمتی از طرح اجرا شده نیز به صورت ناقص و ناتمام بوده است.

افسانه در بخش دیگری از سخنان خود افزود: به هیچ وجه اعضای شورای شهر از عملکرد معاونت خدمات شهری و همچنین شرکت پیمانکار راضی نیستند چرا که این شرکت بیشتر منافع خود را در نظر گرفته و مواد نایلونی جمع‌آوری شده را بدون پرداخت هزینه به شهروندان به کارخانه پدری خود هدایت کرده است.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر اردبیل به مصوبه اعضای شورای شهر اردبیل در مورد اعمال تخفیف ۳۰ درصد برای افراد خوش حساب در پرداخت عوارض شهرداری بیان کرد: قرار شد به میمنت هفته وحدت و بسیج از ۲۰ آبان تا ۱۰ آذرماه این ۳۰ درصد تخفیف و بخشودگی خوش حسابی برای شهروندان اعمال شود که قطعا همشهریان با مراجعه تدریجی به شهرداری‌های مناطق می‌توانند از این تخفیف استفاده کنند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: البته این تخفیف خوش حسابی شامل جرایم ماده ۱۰۰ و تهاتر همنام نمی‌شود و ما تاکید داریم تا در این شرایط کرونا شهروندان بیشتر از طریق نظام جامع الکترونیکی از این تخفیف استفاده کنند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up