• شناسه خبر : 40179
  • تاریخ انتشار : 18 آبان 1399 - 02:00

 قاسم رحیمی صبح امروز در جلسه بررسی پرونده های بیمه بیکاری اظهار داشت: پرداخت مقرری بیمه بیکاری مشمول بیمه شدگانی است که بدون میل و…

بیمه تامین اجتماعی

 قاسم رحیمی صبح امروز در جلسه بررسی پرونده های بیمه بیکاری اظهار داشت: پرداخت مقرری بیمه بیکاری مشمول بیمه شدگانی است که بدون میل و اراده از کار بیکار شده اند است.

وی با اشاره به اینکه حق بیمه بیکاری به میزان ۳ درصد مزد بیمه شده است که توسط کارفرما پرداخت می‌شود، به تشریح مراحل دریافت بیمه بیکاری پرداخت و گفت: بیمه شده قبل از بیکار شدن باید حداقل ۶ ماه سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشد؛ همچنین بیمه شده مکلف است ظرف ۳۰ روز از تاریخ بیکاری با مراجعه به ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان آمادگی خود را برای اشتغال به کار مجدد از شغل تخصصی یا مشابه اعلام کند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: بیمه شدگانی که به علت بروز حوادث قهریه و غیر مترقبه از قبیل سیل، زلزله، آتش سوزی و غیره بیکار می‌شوند بدون در نظر گرفتن ۶ ماه سابقه پرداخت حق بیمه می‌توانند از مقرری بیمه بیکاری استفاده کنند.

وی ادامه داد: مدت پرداخت مقرری از زمان برخورداری از مزایای بیمه بیکاری برای مجردین حداقل ۶ ماه و حد اکثر ۳۶ ماه و برای متأهلین یا متکلفین حداقل ۱۲ ماه و حداکثر ۵۰ ماه بر اساس سابقه کلی پرداخت حق بیمه است.

رحیمی اظهار کرد: دریافت کننده مقرری بیمه بیکاری مکلف است در صورت اشتغال مجدد حداکثر طی ۱۵ روز از تاریخ اشتغال مراتب را به ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان ها اعلام کند.

وی افزود: تمام مشمولین قانون کار و کشاورزان مشمول قانون تأمین اجتماعی، می‌توانند از مزایای قانون بیمه بیکاری استفاده کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل عنوان کرد: حدقل مدت بیمه پردازی جهت استفاده بیمه بیکاری یکسال است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up