• شناسه خبر : 40181
  • تاریخ انتشار : 18 آبان 1399 - 02:31

قادر برجی در برنامه زنده “رادیو ساعتی” شبکه سبلان اردبیل حضور یافت و به سئوالات مخاطبان این برنامه پاسخ گفت. دکتر برجی در این برنامه…

بیمه تامین اجتماعی

قادر برجی در برنامه زنده “رادیو ساعتی” شبکه سبلان اردبیل حضور یافت و به سئوالات مخاطبان این برنامه پاسخ گفت.

دکتر برجی در این برنامه که با دو موضوع آمادگی مراکز درمانی سازمان تامین اجتماعی در استان برای مقابله با بیماری کرونا و توسعه زیر ساخت ها و پروژه های در دست احداث مدیریت درمان استان اردبیل برگزار شد، بخش درمان تامین اجتماعی استان را در مقوله سلامت مردم همراه و همگام با ستاد مبارزه با بیماری کرونای استان و دانشگاه علوم پزشکی استان بعنوان یک تیم سلامت اشاره کرد که در این زمینه هماهنگ با تیم سلامت برای غربالگری و بستری بیماران مبتلا به کرونا تلاش می کنند.

وی با اشاره به آمادگی کامل مراکز درمانی ملکی سازمان در استان شامل دو بیمارستان، دو پلی کلینیک و دو درمانگاه برای مقابله با این بیماری، از غربالگری بیش از ۷۰۰۰ هزار نفر و ۷۲۰ مورد بستری در بیمارستان سبلان اردبیل خبر داد و افزود: در حال خاضر و با شروع پیک سوم کرونا به ۴۳ بیمار بستری در دو بخش مجزای این بیمارستان خدمات درمانی ارائه می شود.

وی با اشاره به مبتلا شدن ۲۶۳ نفر از پرسنل تلاشگر و زحمتکش واحدهای درمانی مدیریت درمان استان به بیماری کرونا از مردم خواست به دقت پروتکل های بهداشتی اعم از ماسک زدن، فاصله گذاری اجتماعی، شستن مرتب دست و صورت و غیره را رعایت کنند.

مدیر درمان تامین اجتماعی اردبیل توسعه زیر ساختها و پروژه های عمرانی را تا سه برابر افزایش طی ۲۵ سال گذشته عنوان کرد که طی این سالها تعداد بیمه شدگان سازمان نیز سه برابر افزایش یافته است.

وی در ادامه از راه اندازی و بهره برداری از بزرگترین اورژانس کشور در سطح سازمان تامین اجتماعی به مساحت ۲۰۰۰ متر و ۳۲ تخت خوابی تا دو ماه آینده و از افتتاح کامل این پروژه عظیم در دهه مبارک فجر خبر داد.

دکتر برجی گفت: دستگاه MRI که از طرف سازمان تامین اجتماعی و از بین چندین استان متقاضی تنها برای استان اردبیل در نظر گرفته شده بود تا دو ماه آینده در بیمارستان سبلان مستقر خواهد شد.

مدیر درمان تامین اجتماعی اردبیل با اشاره به مطالبات انجمن حمایت از بیماران کلیوی و پیگیری مدیریت درمان تامین اجتماعی استان از اخذ مجوز و اعتبارات لازم برای راه اندازی ۱۰ دستگاه دیالیز مجهز و با آخرین استاندارد برای بیماران کلیوی تا آخر بهمن ماه سالجاری خبر داد.

وی اعتبارات اختصاص یافته برای پروژه های در حال احداث استان را بیش از ۷۰۰ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: تا دو سال آینده شاهد رشد بی نظیر در ارائه خدمات کمی و کیفی در بخش درمانی تامین اجتماعی در سطح استان خواهیم بود که یکی از دستاوردهای این پیشرفت این است که از اعزام برخی بیماران به استان های همجوار به سبب داشتن امکانات درمانی مجهزتر و کادر پزشکی و درمانی بهتر و بیشتر جلوگیری خواهد شد.

دکتر برجی با اشاره به ۴ ماه مانده به پایان سال و در شرایط سخت اوج گیری بیماری کرونا تاکید کرد: برنامه ریزی برای خرید درمانگاه شماره ۲ اردبیل، ادامه هتلینگ بیمارستان ارس پارس آباد، احداث درمانگاه های شهرستان های گرمی و نمین، توسعه درمانگاه تخصصی خلخال و تسریع در ساخت درمانگاه محوطه بیمارستان سبلان اردبیل با ۴۶۰۰ متر و غیره را انجام خواهیم داد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up