• شناسه خبر : 40224
  • تاریخ انتشار : 19 آبان 1399 - 12:18

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: با تشدید نظارت بر بازار در استان اردبیل متخلفان صنفی به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.

 

بازار

 

رامین صادقی در جلسه تنظیم بازار اردبیل اظهار داشت: با تشدید نظارت بر بازار در استان اردبیل با گران فروشی برخورد شده و متخلفان صنفی به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.

وی افزود: از ۱۶هزار و ۵۰۰ مورد بازرسی واحدهای صنفی، خدماتی، تولیدی و توزیعی برای ۶۹۲ متخلف صنفی تشکیل شده و جهت رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل بیان کرد: کمبود آرد در استان وجود ندارد و مشکلی که اخیرا در این زمینه ایجاد شده، ناشی از بحث اختلاف قیمت در بازار آزاد و سهیمه بود و افراد سودجو سعی داشتند از طریق عرضه خارج از شبکه، آرد یارانه‌ای را بفروش برسانند که با متخلفان برخورد قانونی صورت گرفت.

صادقی نظارت بر نحوه توزیع کالاهای اساسی و لوازم خانگی را مهم ارزیابی کرد و افزود: احتکار، اختفا و امتناع از عرضه کالا، عدم اعلام موجودی، توزیع خارج از شبکه و عدم رعایت قیمت مصوب تخلف بوده و با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.

وی بیان کرد: متصدیان واحدهای صنفی و خدماتی بر اساس ماده ۶۵ قانون نظام صنفی و در راستای رعایت حقوق مصرف‌کنندگان ملزم به نصب قیمت بر روی کالا و نرخ دستمزد خدمت در محل کسب می‌باشند و در غیر این صورت با متخلفان برخورد قانونی می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل تصریح کرد: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف از جمله گران‌فروشی، درج نکردن قیمت، عدم صدور فاکتور، کم‌فروشی، احتکار و اختفاء و توزیع کالا خارج از شبکه را با استفاده از سامانه ۱۲۴ واحد رسیدگی به شکایات مردمی این سازمان اطلاع دهند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up