• شناسه خبر : 40224
  • تاریخ انتشار : 19 آبان 1399 - 12:18

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: با تشدید نظارت بر بازار در استان اردبیل متخلفان صنفی به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.

 

بازار

 

رامین صادقی در جلسه تنظیم بازار اردبیل اظهار داشت: با تشدید نظارت بر بازار در استان اردبیل با گران فروشی برخورد شده و متخلفان صنفی به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.

وی افزود: از ۱۶هزار و ۵۰۰ مورد بازرسی واحدهای صنفی، خدماتی، تولیدی و توزیعی برای ۶۹۲ متخلف صنفی تشکیل شده و جهت رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل بیان کرد: کمبود آرد در استان وجود ندارد و مشکلی که اخیرا در این زمینه ایجاد شده، ناشی از بحث اختلاف قیمت در بازار آزاد و سهیمه بود و افراد سودجو سعی داشتند از طریق عرضه خارج از شبکه، آرد یارانه‌ای را بفروش برسانند که با متخلفان برخورد قانونی صورت گرفت.

صادقی نظارت بر نحوه توزیع کالاهای اساسی و لوازم خانگی را مهم ارزیابی کرد و افزود: احتکار، اختفا و امتناع از عرضه کالا، عدم اعلام موجودی، توزیع خارج از شبکه و عدم رعایت قیمت مصوب تخلف بوده و با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.

وی بیان کرد: متصدیان واحدهای صنفی و خدماتی بر اساس ماده ۶۵ قانون نظام صنفی و در راستای رعایت حقوق مصرف‌کنندگان ملزم به نصب قیمت بر روی کالا و نرخ دستمزد خدمت در محل کسب می‌باشند و در غیر این صورت با متخلفان برخورد قانونی می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل تصریح کرد: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف از جمله گران‌فروشی، درج نکردن قیمت، عدم صدور فاکتور، کم‌فروشی، احتکار و اختفاء و توزیع کالا خارج از شبکه را با استفاده از سامانه ۱۲۴ واحد رسیدگی به شکایات مردمی این سازمان اطلاع دهند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up