• شناسه خبر : 40513
  • تاریخ انتشار : 22 آبان 1399 - 11:54

هاشم علایی صبح امروز در دیدار با مسئولین آموزش و پرورش اردبیل اظهار داشت: به منظور پیشگیری از بروز حوادث ناگوار، باید در هنگام خرید…

دانش آموز مدرسه

هاشم علایی صبح امروز در دیدار با مسئولین آموزش و پرورش اردبیل اظهار داشت: به منظور پیشگیری از بروز حوادث ناگوار، باید در هنگام خرید وسایل گازسوز، به نشان استاندارد توجه شود.

وی گفت: با توجه به فرا رسیدن فصل سرما و استفاده مردم از وسایل گرمازای گازسوز، استفاده از وسایل گاز سوز دارای نشان استاندارد و رعایت نکات ایمنی جهت پیشگیری از حوادث احتمالی ضروری است.

مدیر کل استاندارد استان اردبیل با اشاره به اینکه استاندارد بخاری های نفت سوز و گاز سوز اجباری است افزود: بخاری‌های گازسوز بایستی مجهز به سنسور حساس به کاهش اکسیژن ODS و سنسور حرارتی باشد.

وی گفت: استفاده از بخاری های بدون دودکش در محل های بسته و کوچک مانند اتاق خواب، حمام و مکان هایی که دارای تهویه مناسب نیستند، منجر به بروز حوادث ناگوار می شود.

علایی بیان کرد: شیلنگ های لاستیکی که به عنوان رابط لوله کشی گاز شهری به وسایل گازسوز مورد استفاده قرار می‌گیرند نیز باید دارای نشان استاندارد باشند.

وی افزود: رعایت کلیه موارد ایمنی از جمله کنترل و بررسی کانال دودکش و کلاهک دودکش در انتهای کانال، از نظر باز بودن کانال جهت خروج گازهای احتراق، الزامی است.

علایی تصریح کرد: به منظور جلوگیری از استفاده بخاری‌های نفت سوز و وسایل گازسوز غیر استاندارد در مدارس، مکاتباتی با اداره کل آموزش و پرورش استان و نوسازی مدارس صورت گرفته تا از بخاری های استاندارد مجهز به سنسور حساس به کاهش اکسیژن و سنسور حرارتی در مدارس استان استفاده کنند.

علایی بیان کرد: اداره کل استاندارد اردبیل از محل اعتبارات طرح طاها( طرح اجرای هماهنگ استاندارد ) نسبت به خرید بخاری‌های تولیدی استاندارد از مراکز توزیع و فروش اقدام کرده و بخاری های خریداری شده، توسط آزمایشگاه های همکار تائیدصلاحیت شده، مورد آزمایش قرار می‌گیرد.

مدیر کل استاندارد اردبیل از عموم همشهریان خواست در راستای حفظ سلامتی و ایمنی مصرف کنندگان در صورت مشاهده هرگونه کالای غیر استاندارد با شماره تلفن گویای ۱۵۱۷  یا شماره تلفن های ۸-۳۳۷۴۱۱۵۶ به اداره کل استاندارد اردبیل اطلاع رسانی کنند.

انتهای پیام/۱۳۲/شدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up