• شناسه خبر : 40527
  • تاریخ انتشار : 22 آبان 1399 - 11:52

بهرنگ کوهی روز پنجشنبه در آیین امضای تفاهم‌نامه همکاری بین جهاد دانشگاهی و بنیاد تعاون و توسعه کارآفرینی زنان اردبیل اظهارداشت: با پیاده‌سازی این طرح…

کارگر جوشکار

بهرنگ کوهی روز پنجشنبه در آیین امضای تفاهم‌نامه همکاری بین جهاد دانشگاهی و بنیاد تعاون و توسعه کارآفرینی زنان اردبیل اظهارداشت: با پیاده‌سازی این طرح ملی به رونق فعالیت‌های اقتصادی، توانمندسازی، بهبود معیشت زنان سرپرست خانوار و توسعه کارآفرینی زنان از طریق شناسایی ظرفیت و مهارت‌های شغلی، آموزش و مشاوره کارآفرینی و ایجاد کسب و کار مولد و پایدار کمک خواهد شد.

وی بر لزوم بهره‌مندی شهرستان‌های استان از مزیت‌های این طرح تاکید کرد و افزود: این طرح فرصت خوبی را برای ارتقای مدیریت کسب و کارهای خانگی از طریق پیوند با بنگاه‌های بالادستی، تشکیل شبکه، خوشه سازی و برندسازی فراهم می‌کند.

او گفت: همکاری پیشران‌ها در این طرح می‌تواند به اهداف این طرح جهت دهد و زیرساخت‌های مناسب را برای ارتقای جایگاه کسب و کارهای خانگی و مزیت‌های شغلی شناسایی شده در استان فراهم کند.

کوهی با بیان اینکه این طرح زمینه حضور افراد در عرصه اقتصاد، تولید و توزیع و ارائه خدمات در جهت توسعه کارآفرینی را فراهم می‌کند، تشریح کرد: این تفاهم‌نامه با هدف همکاری در اجرای طرح توسعه مشاغل خانگی از طریق معرفی افراد مشمول، آموزش، توانمندسازی، بسترسازی اشتغال افراد و استفاده بهینه از پتانسیل‌های مادی، معنوی و فناوری طرفین منعقد شده است.

مدیر بنیاد تعاون و توسعه کارآفرینی زنان استان اردبیل نیز در این جلسه با بیان اینکه فعالیت‌های جهاد دانشگاهی در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در اردبیل عملیات محور است، اظهارداشت: این بنیاد می‌تواند با همکاری جهاد دانشگاهی از موازی‌کاری در حوزه بافت فرش که از مزیت‌های این طرح در استان شناسایی شده جلوگیری و به صورت منسجم جامعه هدف را شناسایی و در توانمندسازی، جهت‌دهی، ایجاد اشتغال پایدار و ارتقای کیفیت محصولات آنها کمک کند.

سوره شکوهی افزود: این بنیاد در شناسایی و ساماندهی ظرفیت، پتانسیل‌های اشتغال و قابلیت‌های منطقه‌ای برای ایجاد و توسعه مشاغل خانگی و خوداشتغالی در راستای توانمندسازی و پایدارسازی کسب و کار خانگی متقاضیان و همچنین ایجاد زیرساخت‌های بازاریابی و اتصال به بازار به منظور فروش محصولات تولیدی در قالب طرح ملی توسعه مشاغل خانگی با جهاد دانشگاهی مشارکت خواهد کرد.

وی با بیان اینکه از ظرفیت آموزشی جهاد دانشگاهی در برگزاری دوره‌های آموزشی مهارت محور این بنیاد استفاده خواهد شد، گفت: با همراهی پیشران‌ها و دستگاه‌های متولی اشتغال با جهاد دانشگاهی در اجرای این طرح، جایگاه کسب و کارهای خانگی در استان ارتقا خواهد یافت.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up