• شناسه خبر : 41446
  • تاریخ انتشار : 01 آذر 1399 - 06:09

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل گفت: تامین مسکن خانوارهای دو معلولیتی و بیشتر در اولویت است.

معلول

بهزاد ستاری در سی و دومین جلسه کمیته راهبری استان اظهار داشت: تامین مسکن خانوارهای دو معلولیتی و بیشتر در اولویت است.

وی از جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه استان خبر داد و گفت: خوشبختانه با جذب ۸۰ سهمیه تخصیصی استان، ۸۰ خانوار حداقل دومعلول و بیشتر صاحب سرپناه شده اند که از این تعداد ۴۸ واحد مسکونی تاکنون تحویل خانواده های نیازمندان شده و ۳۲ واحد مسکونی دیگر با میانگین ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی در آینده نزدیک تحویل نیازمندان دو معلول خواهد شد.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل با بیان اینکه یکی از مشکلات مددجویان و معلولان زیرپوشش بهزیستی داشتن مسکن مناسب است، افزود: نسبت به شناسایی خانواده‌های دارای دو معلولیتی و بیشتر اقدام کرده و ضرورت دارد دستگاه‌های همکار مساعدت‌های لازم را در خصوص انجام تعهدات مرتبط طبق تفاهمنامه و قوانین مربوط به تامین مسکن معلولین به عمل آورند.

ستاری تصریح کرد: سازمان بهزیستی در کنار تامین سایر نیازمندی‌های خانواده‌های زیرپوشش با اجرای برنامه‌های متنوع و با استفاده از امکانات خیرین بزرگوار و نهادها و ارگان‌های مختلف نسبت به تامین مسکن مناسب برای خانواده‌های زیرپوشش اقدام می‌کند.

وی کمک‌های خیرین بزرگوار داخل و خارج استان را در تکمیل هرچه سریعتر پروژه‌ها موثر برشمرد و خواستار مشارکت خیرین و واقفان در طرح خانه‌دار کردن نیازمندان فاقد مسکن به ویژه مسکن معلولان شد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up