• شناسه خبر : 41518
  • تاریخ انتشار : 02 آذر 1399 - 01:23

نادر فلاحی در بازدید از پروژه‌های گردشگری  شهرستان نمین اظهار داشت: با توجه به اینکه منطقه نمونه گردشگری جنگل فندقلو جزو جنگل‌های ثبت‌شده جهانی هیرکانی…

نادر فلاحی

نادر فلاحی در بازدید از پروژه‌های گردشگری  شهرستان نمین اظهار داشت: با توجه به اینکه منطقه نمونه گردشگری جنگل فندقلو جزو جنگل‌های ثبت‌شده جهانی هیرکانی و یکی از کم‌نظیرترین مناطق جغرافیایی کشور بوده و دارای جاذبه بسیار بالا در جذب گردشگران داخلی و خارجی است، باید به این منطقه توجه ویژه شود.

وی افزود: تاکنون نحوه میزبانی از گردشگران در این منطقه به‌صورت سنتی بوده است و این امر سبب شده تا گردشگران در برخی موارد به این میراث طبیعی بشری آسیب زده‌اند و همچنین  با توجه به اینکه متولی نظافت محیطی این منطقه مشخص نیست، در بعضی  نقاط رها شدن زباله در محیط مو خراب شدن نما و منظر طبیعی این منطقه شده است.

مدیرکل‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل گفت: با توجه به این مشکلات برای ساماندهی و مدیریت بهینه این منطقه در نظر داریم بهره‌برداری از منطقه نمونه فندقلو را با  محوریت فرمانداری نمین و هماهنگی سازمان منابع طبیعی به بخش خصوصی واگذار کنیم.

فلاحی ادامه داد: واگذاری مدیریت منطقه به بخش خصوصی موجب بهبود نگهداری این منطقه خواهد شد و بهره‌بردار موظف می‌شود تا ضمن نظافت عمومی و جمع‌آوری و دفع زباله‌های منطقه اقدام به مراقبت و نگهداری از جنگل کرده و از آسیب‌دیدگی بیشتر این منطقه جلوگیری خواهد شد.

وی بیان کرد: اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل در راستای جهش تولید و توسعه همه جانبه اقتصاد و گردشگری شهرستان نمین اقدامات اساسی در زمینه توسعه زیرساخت‌های گردشگری کرده است که احداث مسیر برگشت منطقه فندقلو و بهسازی جاده دسترسی این منطقه به شهر آبیب‌یگلو و همچنین تامین راه و زیرساخت مجموعه گردشگری تله کابین حیران از جمله این اقدامات است.

مدیرکل‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل تصریج کرد: ما از تمامی سرمایه‌گذاران  توانمند بخش خصوصی به منظور احداث پروژه‌های شاخص جاذب گردشگر متناسب با زیست‌بوم منطقه دعوت می‌کنیم تا در شهرستان نمین سرمایه‌گذاری کنند تا از حمایت‌های ویژه برخوردار شوند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up