• شناسه خبر : 41950
  • تاریخ انتشار : 07 آذر 1399 - 09:07

رئیس کل دادگستری استان اردبیل از راه اندازی سامانه نوبت‌دهی اینترنتی اجرای احکام مدنی و خانواده در اردبیل خبر داد.

ناصر عتباتی

ناصر عتباتی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سامانه نوبت دهی اجرای احکام مدنی موجب کاهش شلوغی شعبه‌های دادگاه خانواده شده و با هدف ارائه خدمات بهینه به شهروندان در شهرستان اردبیل راه‌اندازی شد و مردم می‌توانند بدون نیاز به مراجعه به مراکز قضایی، نوبت پیگیری امور قضایی مرتبط با خود را اخذ کنند.

وی افزود: پس از اجرای آزمایشی این طرح و رفع نواقص و ایجاد زیرساخت‌های لازم، سامانه نوبت دهی اینترنتی برای شعب اجرای احکام مدنی و خانواده شورای حل اختلاف مرکز استان راه اندازی شده است.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل بیان کرد: وکلاء و مراجعان اجرای احکام مدنی و خانواده برای نوبت گرفتن قبل از حضور در اجرای احکام با داشتن اطلاعات مربوط می‌توانند نسبت به اخذ نوبت از طریق سایت “عدل ایران” به نشانی www.adliran.ir اقدام نمایند.

عتباتی با بیان اینکه اولویت ارائه خدمت برای افرادی است که دارای نوبت اینترنتی هستند، تصریح کرد: کارکنان شعب اجرای احکام چون قبلا اطلاعات مربوط به مراجعین اینترنتی را در اختیار خواهند داشت، لذا با آماده کردن پرونده‌های روز جاری در حداقل زمان پاسخگوی ارباب رجوع خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه طرح در مرحله اولیه قرار دارد شاید همه مراجعین آشنایی کافی با نحوه اخذ نوبت‌دهی نداشته باشند، افزود: در راستای حفظ کرامت انسانی شهروندان، اطلاع رسانی گسترده در مجتمع‌های قضایی مرکز استان انجام شده و کارکنان شعب اجرای احکام برای کسانی که به هر دلیل نتوانسته‌اند نوبت اینترنتی دریافت کنند آماده خدمت‌رسانی به نحو شایسته خواهند بود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up