• شناسه خبر : 42197
  • تاریخ انتشار : 10 آذر 1399 - 01:50

هاشم علائی از بازرسی بیش از ۲ هزار واحد عرضه فروش کالا و خدمات از طریق بازرسان اداره کل استاندارد استان اردبیل خبر داد و…

کارخانه تولیدی صنعتی

هاشم علائی از بازرسی بیش از ۲ هزار واحد عرضه فروش کالا و خدمات از طریق بازرسان اداره کل استاندارد استان اردبیل خبر داد و گفت: این بازرسی ها در سال جاری با مشارکت شرکت‌های بازرسی تایید صلاحیت شده سازمان استاندارد ایران انجام شده و همچنان ادامه دارد.

وی با بیان اینکه بازرسی از محصولات مشمول استاندارد امری اجباری و لازم است، افزود: کالاهایی از قبیل صنایع مواد غذایی، مصالح ساختمانی، رنگ، برق و الکترونیک و نظایر این ها مستمرا توسط اداره استاندارد و شرکت های بازرسی مورد بازدید قرار می گیرند.

مدیرکل اداره استاندارد استان اردبیل در بیان هدف از این بازرسی ها تصریح کرد: کنترل تمامی کالاهای دارای نشان استاندارد در سطح بازار در راستای اطمینان از استاندارد بودن محصولات ورودی به بازار برای تامین سلامت مردم از اهداف این بازرسی ها است.

علائی ادامه داد: در صورت مشاهده کالای مشمول استاندارد اجباری فاقد علامت استاندارد، اقدام به پیگیری از طریق تعزیرات و اطلاع رسانی به استان های مربوطه تولید کننده محصولات جهت برخورد قانونی انجام می شود.

وی افزود: در بازرسی‌ از واحدهای تولیدی بر عملکرد مدیران کنترل کیفیت نظارت جدی انجام می‌شود و پس از ارزیابی کارشناسان، نسبت به تمدید، تعلیق و با ابطال پروانه استاندارد این واحدها اقدام می‌شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up