علیرضا غریبی با بیان اینکه شورا و شهرداری به هیچ وجه دنبال نگاه درآمدی از محل اجرای این پروژه‌ها نیست، تصریح کرد: همین که گره ترافیکی شهر اردبیل برطرف شده و عبور و مرور به شکل صحیح و با کنترل‌های هوشمند انجام شود، برای ما حرکتی ارزشمند محسوب می‌شود.

رئیس کمیسیون فنی و عمرانی شورای شهر اردبیل گفت: به هیچ وجه نگاه درآمدی به مرکز کنترل ترافیک نداریم که امیدواریم هر چه سریعتر با راه‌اندازی این مرکز گره ترافیکی اردبیل برطرف شود.

علیرضا غریبی با اشاره به دفاع از لایحه راه‌اندازی مرکز کنترل ترافیک شهر اردبیل اظهار کرد: باید پیشتر از این، این مرکز راه‌اندازی می‌شد تا در عصری که به سمت فناوری‌های جدید و سیستم‌های هوشمند حرکت می‌کنیم، راه‌اندازی چنین مراکزی از بار ترافیکی و برخی مشکلات می‌کاست.

وی با بیان اینکه شورا و شهرداری به هیچ وجه دنبال نگاه درآمدی از محل اجرای این پروژه‌ها نیست، تصریح کرد: همین که گره ترافیکی شهر اردبیل برطرف شده و عبور و مرور به شکل صحیح و با کنترل‌های هوشمند انجام شود، برای ما حرکتی ارزشمند محسوب می‌شود.

رئیس کمیسیون فنی و عمرانی شورای شهر اردبیل با بیان اینکه با راه‌اندازی این مرکز دیگر شاهد حضور فیزیکی پلیس در میادین و چهارراه‌ها نخواهیم بود، گفت: ما در کنار موافقت با کلیات این لایحه، انتظار داریم تا نحوه مشارکت و سرمایه‌گذاری به شکل شفاف مورد بررسی و دقت نظر قرار گیرد.

غریبی افزود: قطعاً مالکیت و مرکزیت اجرای این طرح با شهرداری است، اما پلیس راهور در بهره‌برداری از این مرکز همراه شهرداری است و ما خوشحال هستیم که مجموعه استانداری اردبیل و همچنین مشارکت‌کننده وابسته به بنیاد تعاونی ناجا در اجرای این طرح یاریگر شهرداری اردبیل است.

 

شورای اسلامی اردبیل

 

وی بیان کرد: قرار است به غیر از ردیف اعتباری شهرداری اردبیل از محل جرایم راهنمایی و رانندگی، از ۲۵ درصد جرایم حاصل از به کارگیری این دوربین‌های هوشمند منابعی نصیب مشارکت‌کننده شود تا امکان اجرای پروژه در کوتاه‌ترین زمان فراهم آید.

غریبی اضافه کرد: با عملیاتی شدن این مرکز دیگر نیازی به اقدامات فیزیکی پلیس نخواهد بود و ما با استفاده از یک مجموعه هوشمند قادر خواهیم بود وضعیت ترافیکی شهر اردبیل را مورد بررسی دقیق قرار دهیم.

رئیس کمیسیون فنی و عمرانی شورای شهر اردبیل ادامه داد: اعضای شورای شهر با بخشودگی جرایم جواز ساختمانی مؤسسه خیریه ریحانه که برای بیماران سرطانی ارائه خدمات می‌کند، موافقت کردند تا شورا و شهرداری نیز در بهره‌برداری از پروژه جدید ریحانه مشارکتی داشته باشند.

  پرینت

https://shahrkhan.ir/4221