• شناسه خبر : 42427
  • تاریخ انتشار : 12 آذر 1399 - 05:43

فرماندار شهرستان مشگین شهر گفت: هیچگونه مشکلی از بابت تامین و توزیع آرد نانوایی های شهرستان مشگین شهر وجود ندارد.

 

نانوایی

فرماندار شهرستان مشگین شهر با اعلام این مطلب در جلسه کمیسیون ویژه تعزیرات حکومتی و شورای هماهنگی آرد و نان شهرستان گفت : کل جمعیت شهرستان مشگین شهر مطابق آخرین آمار سرشماری رسمی نفوس و مسکن سال ۹۵ کمتر از ۱۵۰ هزار نفر می باشد و متوسط سرانه آرد یارانه ای در سطح کشور و استان برای هر نفر ۷/۵ کیلوگرم بوده که با این حساب سهمیه آرد ماهیانه شهرستان ۱۱۲۵ تن می شود.

صمدی گفت: با توجه به وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم و جمعیت سیال مسافرین و گردشگران عزیز و عشایر ساکن در ییلاقات منطقه طی ۵ ماه از سال و پیگیریهای جدی انجام شده از شرکت غله و خدمات بازرگانی استان و وزارت صمت، طی دوسال گذشته سهمیه شهرستان به ۱۳۰۰ تن یعنی ۳۲۵۰۰ کیسه در هر ماه افزایش یافته و حدود ۵۰۰ تن آرد نیمه یارانه ای هم هر ماه به ۱۲۳ نانوایی آزادپز اختصاص می یابد که سرجمع بیش از ۱۸۰۰ تن و سرانه هر نفر به ۱۲ کیلوگرم افزایش یافته است.

فرماندار شهرستان مشگین شهر به افزایش قیمت آرد آزاد از حدود ۵۰ هزار تومان به ۱۶۰ هزار تومان در هر کیسه در ماههای اخیر اشاره کرده و گفت: هیچگونه کمبودی از بابت تهیه و توزیع آرد مورد نیاز نانوایی ها توسط شرکت غله و خدمات بازرگانی استان و اتحادیه نانوایان شهرستان وجود نداشته و کنترل و نظارت کامل توسط بازرسان صمت و اتاق اصناف و اتحادیه انجام میگیرد.

صمدی گفت: علاوه بر اعمال قانون و جریمه شدید، نسبت به کاهش سهمیه آرد نانوایان متخلف و افزایش سهمیه نانوایان متعهد در هر ماه اقدام می شود، ولی با توجه به افزایش قیمت حامل های انرژی و سایر اقلام مورد نیاز نانوایی ها و ثابت ماندن قیمت نان، تخلفاتی در بعضی از نانوایی ها به لحاظ عدم رعایت ساعت پخت، گرانفروشی، کم فروشی و فروش و عرضه خارج از شبکه آرد یارانه ای گزارش و برخورد قانونی لازم نیز صورت گرفته و هیچگونه پچلتی و مورد پنهانی با مردم شریف شهرستان نداریم و چنانچه نانوایی خارج از پرونده تخلفاتی اعلام نماید که سهمیه آردش حتی یک کیسه نسبت به ماههای گذشته کسر شده است شخصا پیگیری و در رسانه ها پاسخگو خواهم بود.

وی افزود: هر چند که این موارد نباید با یک گزارش ماجراجویانه فردی جهت افزایش اعضای کانال تلگرامی اش ! باعث بدبینی به کلیه عوامل عزیز و نانوایان زحمتکش شهرستان که صادقانه و خالصانه و با کمترین درآمد، بیشترین تلاش را در این عرصه انجام می دهند، بشود.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان نیز از همشهریان عزیز خواست هرگونه مسائل و مشکلات صنفی و نانوایی ها را به شماره ۱۲۴ و واحد نظارت و بازرسی این اداره و یا اتاق اصناف و اتحادیه های صنفی مربوطه گزارش نمایند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up