• شناسه خبر : 42653
  • تاریخ انتشار : 15 آذر 1399 - 03:35

اجرای محدودیت‌های ستاد مقابله با کرونا در استان اردبیل امروز در حالی تمدید شد که در برخی فروشگاه‌های مواد غذایی زنجیره‌ای استان جایی برای سوزن‌انداختن…

کیت ویروس کرونا

اجرای محدودیت‌های ستاد مقابله با کرونا در استان اردبیل امروز در حالی تمدید شد که در برخی فروشگاه‌های مواد غذایی زنجیره‌ای استان جایی برای سوزن‌انداختن نیست و ثبت آمار مرگ و میر و مبتلایان به این ویروس با سرعت در حال وقوع است.

متأسفانه وضعیت حاد و بحرانی این روزها برای عده‌ای کثیر از مردم هیچ اهمیتی ندارد و مشخصاً با شرایطی که این وضعیت ادامه دارد انتظار این که خروجی این محدودیت‌ها بتواند طبق خواسته‌ها باشد تقریباً شدنی نیست، چرا که تعطیلی کسب و کار و اصناف همچنان تجمعات و تردد را به حدأقل‌ها نرسانده و این موضوع همچنان گریبانگیر استان است.

بررسی‌های میدانی خبرنگار تسنیم حاکی از این است که علی‌رغم اعمال محدودیت‌های کرونایی در فروشگاه‌های زنجیره‌ای بدون اعمال پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی بیشتر از محدوده فضای در نظر گرفته شده اجتماع و تردد مشاهده می‌شود و بدون شک این اقدامات ناقض اعمال پروتکل‌ها و محدودیت‌های کرونایی است.

در حالی که این جمعیت در این مراکز متمرکز می‌شوند اما متأسفانه هیچ تب‌سنج و وسیله‌ای برای شناسایی افراد مشکوک نیز در این مراکز وجود ندارد که در این زمینه انتظار می‌رود مسئولین و دستگاه‌های مربوطه با رسیدگی به شرایط موجود هر چه سریع‌تر برای کاهش این تراکم جمعیت در اماکن بسته اقدام کنند.

تهیه اقلام مورد نیاز به همراه تخفیف تجمع راه انداخته است

در این باره یکی از شهروندان اردبیلی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اردبیل دلیل حضور خود را در اماکن عمومی با وجود شلوغی این طور عنوان کرد که تحمل در خانه ماندن واقعاً سخت شده و در حالی که سختی شرایط برای محرز است برای تهیه اقلام مورد نیاز به مراکزی مراجعه می‌کنیم که تخفیف برای محصولاتشان دارند.

وی ادامه می‌دهد: متأسفانه به دلیل شرایط سخت اقتصادی کنونی و بسته شدن مغاز‌ه‌ها و کسبه‌هایمان نیاز داریم تا از جاهایی که مقرون به صرفه اقتصادی است خرید کنیم و بنابراین این موضوع سبب شده تا چنین جمعیت و تراکمی در مکان‌هایی که مسقف هستند به وجود آید.

این شهروند با اظهار نگرانی از روزهای آینده نیز گفت: بنده هم از وضعیتی که مردم با شرایط موجود آن طور که باید به اصول و قوانین ستاد مقابله با کرونا پایبند نیستند راضی نیستم و امیدواریم همکاری و همدلی دو سویه از سوی مردم و مسئولان وجود داشته باشد.

کاهش شیوع کرونا در شهرستان‌های قرمز اردبیل ملموس نیست

در این باره شهرام حبیب‌زاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمان استان اردبیل با اشاره به این که سه شهرستان اردبیل همچنان قرمز هستند بیان کرد: بیشترین آمار مبتلایان به کرونا مربوط به شهرستان اردبیل است و در این زمینه با تکمیل مراکز درمانی استان مواجه هستیم.

وی با اشاره به این که هیچ شهرستانی با وضعیت سفید در استان باقی نمانده است بیان کرد: آن طور که با اعمال محدودیت‌های کرونایی به نظر می‌رسد کاهش شیوع بیماری در روزهای آینده دور از انتظار نیست به این شرط که در این زمینه همکاری‌های لازم در راستای رعایت ستاد مقابله با کرونا مبنای کار باشد.

حبیب‌زاده تصریح کرد: جلوگیری از تجمع‌های شبانه و اعمال محدودیت‌ها برای تغییر در شرایط شیوع کرونا در فصل زمستان باید مورد توجه واقع شود و در این زمینه انتظار می‌رود شاهد تداوم وضعیت بحرانی‌تر از اکنون نباشیم چرا که در شهرهای قرمز استان کاهش شیوع بیماری مشاهده نشده و اعمال محدودیت‌ها به همین خاطر تمدید شده است.

وی اظهار کرد: انتظار ما از همشهریان همکاری و همیاری همه‌جانبه تا زمان ریشه‌کن سازی ویروس و تحقق اهداف مورد نظر در این زمینه است که باید با رعایت ضوابط بهداشتی و استفاده از ماسک و شست‌وشوی مکرر دست‌ها انجام یابد که امیدواریم مورد توجه واقع شود.

انتظار مردم و مسئولان از افرادی که تنها راه چاره را ترجیحاً برای خود فرار از رعایت اصول و قوانین می‌دانند این است که برای جلوگیری از تداوم این وضعیت و بازی با جان خود و دیگران کمی منطقی‌تر رفتار کرده و مملکت را فدای خوشی‌های زودگذر خود نکنند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up