• شناسه خبر : 42749
 • تاریخ انتشار : 17 آذر 1399 - 11:53

بدون تردید ریجکت ویزای کانادا بزرگترین ترس درخواست کنندگان ویزاست؛ زیرا کوتاهی و اهمال در آن می تواند تمامی اهداف، رویاها و برنامه ریزی افراد را نقش بر آب کند.

کوچکترین اشتباه در ارسال مدارک و نداشتن شرایط لازم برای درخواست ویزای کانادا، پروسه مهاجرتی را با شکست مواجه میکند. بدون تردید ریجکت ویزای کانادا بزرگترین ترس درخواست کنندگان میباشد؛ زیرا کوتاهی و اهمال در آن می تواند در عرض یک چشم بر هم زدن، تمامی اهداف، رویاها و برنامه ریزی افراد را نقش بر آب کند. اهداف و آرزوهایی که متقاضیان حاضرند برای دست یافتن به آن تمام سختی ها و تلخی های مهاجرت و غربت را تحمل کنند و کوله بار خود را برای تشکیل آینده ای روشن تر در کانادا ببندند.

ترس از ریجکت شدن درخواست ویزای کانادا همواره همراه همه متقاضیان خواهد بود، بخصوص در زمانی که آنها وقت و هزینه های بسیاری را صرف ارائه درخواست و فرآیند مهاجرتی خود کرده باشند. همه این نگرانی ها طبیعی است. اما ناراحت نباشید. در این مقاله قصد داریم با ذکر تمامی دلایل ریجکتی، ارائه راه حل و راهکارهایی، تا حد ممکن از مواجه شدن با ریجکتی ویزای کانادا جلوگیری کنیم تا پروسه مهاجرتی، با موفقیت مسیر خود را طی نماید.

دلایل ریجکت ویزای کانادا

مدارک و شرایط ویزای کانادا

ورود و اقامت داشتن در هر کشوری، اخذ مجوزی را تحت عنوان ویزا لازم دارد. اقامت کوتاه مدت و یا اقامت دائم در کشور کانادا هم، با اخذ ویزاهای مخلتف تحصیلی، کاری، توریستی، سرمایه گذاری و… صورت می پذیرد. ویزاهایی که لازمه دریافت هر یک، یکسری مدارک و شرایطی میباشد که عدم ارائه و تهیه کامل آن، خود می تواند دلیلی بر رد و ریجکتی درخواست از سوی افسران مهاجرتی کانادا شود.

مدارک لازم برای ویزای کانادا را میتوان اصلی ترین و در عین حال، تعیین کننده ترین عاملی دانست که نقش مهمی در موفقیت آمیز بودن فرآیند مهاجرتی دارد. زیرا این مدارک است که معرف هر یک از افراد می باشد و ماموران بر اساس آن به بررسی و ارزیابی درخواست کنندگان میپردازند.

با وجود اینکه هر یک از ویزاهای کانادا که بسته به اهداف متقاضیان مورد انتخاب قرار میگیرند، مدارک و شرایط خاصی را می طلبند؛ ولی وجود برخی مدارک و شرایط بطور کلی برای اقدام به درخواست ویزا از الزامات اساسی می باشد.

از اصلی ترین مدارک برای دریافت همه ویزاهای کانادا، مدارک شناسایی می باشد که با آن هویت افراد مشخص می شود. مدارکی همانند پاسپورت معتبر، شناسنامه، کارت ملی، چند قطعه عکس پاسپورتی و…

فرم های اطلاعات فردی و خانوادگی همراه با مدارک تحصیلی (ریز نمرات، فیش واریزی، نامه پذیرش و…)، مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی، مدارک شغلی (فیش حقوقی، سوابق کاری و…)، مدارک مالی (اسناد بانکی جهت اثبات توانایی مالی)، سند ازدواج، کارت معافیت، گواهی پزشکی، عدم سوابق سوء پیشنه و در برخی مواقع داشتن دعوتنامه رسمی، همگی از مدارک و شرایط اخذ ویزای کانادا بشمار میروند. که هر کدام از این موارد بسته به نوع ویزا، دارای اهمیت بیشتری می شوند.

پس بطور کل، نقص و اشتباه در ارائه مدارک، علی الخصوص مدارک مربوط به تمکن مالی، داشتن سوابق مسافرتی نامناسب، عدم قانع کننده بودن دلایل و اهداف سفر به کانادا، شک و تردید نسبت به بازگشت افراد به کشور مبدا پس از اتمام مدت ویزا، نداشتن روابط خانوادگی قوی و… همگی از دلایل ریجکت ویزای کانادا شناخته می شوند که ماموران مهاجرتی را وادار به رد درخواست ویزا میکند.

مدارک و شرایط ویزای کانادا

دلایل ریجکت ویزای توریستی کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق ویزای توریستی که اقامت موقت ۶ ماهه را برای درخواست کنندگان به همراه دارد، در سه نوع ویزای مولتی، سینگل و سوپر ویزای کانادا به متقاضیان تعلق میگیرد. در  واقع، متقاضیان دارای صلاحیت، میتوانند هر یک از ویزاهای توریستی کانادا را با توجه به شرایط خود و پس از آماده کردن تمامی مدارک لازم، دریافت نمایند.

اخذ ویزای توریستی که عموما جنبه گردشگری و دید و بازدید از کشور کانادا را برای بازه ای کوتاه مدت دارد، نیازمند ارائه مدارک شناسایی پاسپورت، شناسنامه، کارت ملی، یک قطعه عکس ۳٫۵*۴٫۵، فرم تکمیلی از اطلاعات شخصی و خانوادگی، مدارک شغلی، اسناد ملکی و بانکی، گزارشی از برنامه مسافرتی (رزرو هتل، تاریخ بلیت رفت و برگشت و…)، سند ازدواج و مدارک تحصیلی در صورت همراهی همسر و فرزندان، از سوی متقاضیان می باشد.

نبود هر یک از این مدارک و یا جعلی بودن اسناد، خود دلیلی بر ریجکتی ویزای توریستی کانادا میشود. با این حال، وجود عوامل دیگری با عدم قانع کردن ماموارن مهاجرتی، درخواست اخذ ویزای توریستی را ریجکت اعلام میکند. دلایلی همچون:

 • داشتن هرگونه سابقه سوء پیشینه یا محکوم بودن به جرم و جنایت
 • عدم اثبات از توانایی و تمکن مالی جهت سفر به کانادا و تامین مخارج
 • نداشتن شرایط شغلی مطلوب در کشور مبدا
 • نداشتن دلایل قانع کننده از انگیزه و هدف مسافرتی
 • پاسپورتی ضعیف به جهت نداشتن سابقه مسافرت های خارجی

دلایل ریجکت ویزای تحصیلی کانادا

دلایل ریجکت ویزای تحصیلی کانادا

متقاضیان محصل و دانشجویان خارجی که علاقه مند به اخذ ویزای تحصیلی کانادا هستند، از آنجایی که میتوانند در آینده بعنوان نیروی کار، در روند و پیشرفت اقتصاد کشور تاثیرگذار باشند، همواره مورد توجه ویژه دولت کانادا قرار میگیرند. به همین جهت، اخذ ویزای تحصیلی میتواند روشی آسان برای مهاجرت به این کشور در نظر گرفته شود؛ البته اگر که مراحل درخواستی آن به درستی و بهترین شکل ممکن سپری شود. زیرا تعداد تقاضای بیشمار افراد برای دستیابی به این ویزا، ماموران مهاجرتی را با دقت بالاتری مشغول به بررسی پرونده متقاضیان کرده است. پس هرگونه بی دقتی و اهمال کاری میتواند منجر به سلب این موقعیت مناسب شود.

برای جلوگیری از رخداد این اتفاق ناگوار، متقاضیان میبایست برای ارائه درخواست اخذ ویزای تحصیلی، تمامی مدارک و شرایطی مورد نیاز را مهیا نمایند. مدارک و شرایطی نظیر گذرنامه، اصل شناسنامه و کارت ملی، دو قطعه عکس پاسپورتی، فرم های درخواست مربوط به مشخصات فردی و خانوادگی، دعوتنامه پذیرش از سوی مراکز آموزشی، مدارک تحصیلی دوران قبلی، فیش واریزی شهریه، اسناد تمکن مالی، گواهی سلامت و نداشتن سابقه کیفری و… که باید بطور جامع و کامل ارائه شوند.

ماموران سفارتی با شک کردن نسبت به حقیقی بودن، نقص در مدارک و دیگر دلایلی که در زیر عنوان کرده ایم، درخواست اخذ ویزای تحصیلی متقاضیان را رد میکند.

 • عدم برخورداری از توانایی مالی برای پرداخت هزینه ها
 • تردید ماموران مهاجرتی در بازگشت متقاضیان به کشور مبدا با تمام شدن دوره تحصیلی
 • عدم ارائه دلایل قانع کننده برای تحصیل در کانادا
 • شک و تردید ماموران نسبت به اسناد و مدارک ارائه شده
 • داشتن رابطه و پیوندهای ضعیف با خانواده مقیم در کشور مبدا

پس موفقیت آمیز بودن پروسه مهاجرتی و دریافت ویزای کانادا، جدا از برخورداری از شرایط و مدارک، به مورد تایید شدن و اثبات از سوی ماموران مهاجرتی وابسته است. چراکه این افسران مهاجرتی هستند که پس از ارزیابی پرونده، متقاضیان را واجد شرایط اعلام میکنند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up