• شناسه خبر : 42890
  • تاریخ انتشار : 18 آذر 1399 - 03:11

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل گفت: ۸ هزار پرونده پشت نوبت تسهیلات مشاغل خانگی نیازمند تامین اعتبار هستند.

اشتغال زنان در صنعت

 

قاسم رحیمی در یازدهمین جلسه شورای هماهنگی دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل اظهار داشت: ۸ هزار پرونده پشت نوبت تسهیلات مشاغل خانگی نیازمند تامین اعتبار هستند.

وی با اشاره به روند اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در اردبیل افزود: برای تحقق برنامه‌های این طرح لازم است از ظرفیت دستگاه‌های متولی اشتغال استان برای شناسایی متقاضیان کسب و کار خانگی و پیشران‌ها استفاده شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل بیان کرد: هم‌اکنون طرح توسعه مشاغل خانگی با همکاری جهاد دانشگاهی برای توانمندسازی افراد فاقد تخصص و معرفی آنها به بازار کار در حال انجام است و متقاضیان می‌توانند از طریق سامانه مشاغل خانگی نام‌نویسی کنند.

رحیمی با بیان اینکه تعداد شکایت و دعاوی کارگری و کارفرمایی در ۶ ماه اول سال نسبت به سال قبل ۵ درصد افزایش یافته است، تصریح کرد: سالانه به طور متوسط ۶ هزار شکایت کارگری و کارفرمایی در هیات‌های تشخیص استانی ثبت و ۲ هزار مورد از آن به لحاظ اعتراض طرفین دعوی به رای صادره در مراجع حل اختلاف مورد بررسی مجدد قرار می‌گیرد.

وی افزود: اختصاص سهمیه بیشتر بیمه کارگران ساختمانی را یکی از اصلی‌ترین نیازهای حوزه کارگری است که با پیگیری مجمع نمایندگان و همکاری شهرداری این حل موضوع نهایی می‌شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up